03.09.2021
Телеканал NTD

У Мехіко знайшли рештки палацу ацтеків і резиденції іспанського конкістадора

У Мехіко знайшли рештки палацу ацтеків і резиденції іспанського конкістадора

Мексиканські археологи прямо в центрі Мехіко знайшли рештки палацу ацтекського правителя Ашаякатля й резиденцію іспанського конкістадора..

Дата завантаження: 2021-08-03

video

Мексиканські археологи прямо в центрі Мехіко знайшли рештки палацу ацтекського правителя Ашаякатля й резиденцію іспанського конкістадора Ернана Кортеса. Їх виявили під час ремонту будівлі, де розміщений ломбард.

[Рауль Баррера, археолог]:
«Будинок Кортеса зводили, використовуючи базальтові плити й плити із тезонтлу (каменю вулканічного походження). Цей матеріал, вочевидь, узято зі зруйнованого палацу Ашаякатля».

Де стояв ацтекський палац, відомо завдяки історичним документам, залишеним іспанськими завойовниками. Згідно з ними, Кортес оселився в палаці відразу після підкорення Теночтітлана.

Конкістадори, які знищили державу ацтеків, також руйнували їхні будівлі. Потім вони зводили будинки європейського стилю, використовуючи камені знесених споруд. Так само, мабуть, учинив і Кортес.

Деякий час резиденція належала родині завойовника. Пізніше її для колоніальних правителів купив король Іспанії.

Археологи планують вести розкопки далі.

[Рауль Баррера, археолог]:
«Мусимо вжити заходів безпеки, щоб не сталося обвалів. Інженери підкажуть нам, де можна копати, а де не можна. Це допоможе не пошкодити історичну будівлю».

Місто-держава Теночтітлан стояло на території сучасного Мехіко. Конкістадори на чолі з Кортесом зруйнували його в 1521 році.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Мехіко знайшли рештки палацу ацтеків і резиденції іспанського конкістадораСпеціальні вулики в Австралії відстежують бджіл, заражених небезпечним паразитомНАСА хоче прогнозувати виверження вулканів за допомогою супутниківОстанки дев’ятьох неандертальців знайшли в печері неподалік від РимаВ Австралії вивчають невловних качкодзьобів, щоб захистити їх від вимиранняУ Гонконзі розробляють робота-медсестру, схожу на героїню анімеНовий робот-медуза «їсть» сміття на поверхні моряУ Монако проходить регата на екологічних човнахСінгапурські науковці керують рослинами через застосунок у смартфоніВ іспанській Малазі росте 52 види орхідей, однак ботаніки й далі шукають нові