03.12.2021
Телеканал NTD

Руїни часів Візантії: у лівійському місті зберігають давні лазні

Руїни часів Візантії: у лівійському місті зберігають давні лазні

Стародавні руїни відчиняють двері в минуле лівійського міста Тукра, що розташоване на східному узбережжі країни. На..

Дата завантаження: 2021-08-02

video

Стародавні руїни відчиняють двері в минуле лівійського міста Тукра, що розташоване на східному узбережжі країни.

На каменях вирізано написи давньогрецькою. Візантія була однією з цивілізацій, яка в минулому контролювала ці землі.

На місці руїн колись були візантійські громадські лазні. Тоді вони мали важливе суспільне призначення: там спілкувалися, а подекуди й розв’язували політичні питання.

[Салех аль-Аріфі, голова управління археології Тукри]:
«Візантійські лазні в Тукрі були найважливішими закладами. Зазвичай вони поділялися на три приміщення: роздягальня з холодними ваннами, кімната з теплими ваннами, а також зал із ваннами, де була гаряча вода».

Довгі роки руїни поступово знищував вітер та дощ. Але 2017 року попри тривалі бойові дії місцева влада їх зміцнила. Навколо цих пам’яток також заборонили випасати худобу й будь-що будувати.

Тукра стоїть на південному узбережжі Середземномор’я. Завдяки вдалому розташуванню тут перетиналися шляхи з Африки, Сходу й Заходу. У цьому місті існувало багато цивілізацій.

Крім візантійських лазень, тут були й інші будови.

[Салех аль-Аріфі, голова управління археології Тукри]:
«Спочатку вони були сполученими з усілякими будівлями, зокрема зі спортзалом. Усі вони стояли на головній вулиці міста, яка називалася Кардо».

Серед інших археологічних пам’яток Тукри — міські стіни, які мають 31 вежу й троє головних воріт. Також тут є італо-турецький замок і грецькі кладовища. Місто може похвалитися й кількома церквами.
Коротке посилання на цю сторінку:

Руїни часів Візантії: у лівійському місті зберігають давні лазніУнікальні кольори, створені природою, показали на виставці в ЛондоніВ Іспанії створили перші у світі біорозкладні маскиПлавучі зелені острови допоможуть очистити озеро від синьо-зелених водоростейЗацифровувати комах почали в лондонському музеїАнглійське місто почнуть опалювати за допомогою воднюДрони допомагають на пляжах іспанським рятувальникамЯк гливи очищають природу після лісових пожежНАСА хоче прогнозувати виверження вулканів за допомогою супутниківМіланські науковці вивчають мумію за допомогою комп’ютерної томографії