03.10.2021
Телеканал NTD

Велика Британія припинила дію угоди про екстрадицію з Гонконгом

Велика Британія припинила дію угоди про екстрадицію з Гонконгом

Велика Британія тимчасово припинила дію угоди про екстрадицію з Гонконгом. Так Лондон хоче не допустити можливого..

Дата завантаження: 2021-08-03

video

Велика Британія тимчасово припинила дію угоди про екстрадицію з Гонконгом. Так Лондон хоче не допустити можливого вислання будь-кого зі Сполученого Королівства до колишньої британської колонії.

Причина в тому, що недавно Пекін безпосередньо в автономному регіоні ухвалив закон про нацбезпеку. Згідно з ним підозрюваних у деяких злочинах зможуть відправляти на суд до материкового Китаю, де у владі компартія.

[Домінік Рааб, міністр закордонних справ Великої Британії]:
«Уряд вирішив припинити дію угоди про екстрадицію негайно й на невизначений термін. І зміниться це лише після того, як буде надано чіткі й зрозумілі гарантії, які внеможливлять неправомірну екстрадицію з Великої Британії в межах нового закону про нацбезпеку».

На думку британського уряду, цей закон підриває свободи регіону, зокрема незалежну судову систему. Деякі експерти також кажуть, що документ, найімовірніше, спрямований на продемократичні протести в Гонконзі.

Рішення Великої Британії ще більше загострить відносини між Пекіном і Лондоном. До того ж минулого тижня прем’єр-міністр Борис Джонсон заборонив використовувати обладнання китайського телекомунікаційного гіганта Huawei для створення національних мереж 5G. Він також розпорядився демонтувати вже встановлене обладнання компанії до 2027 року.

Водночас провідний демократичний активіст Гонконгу Джошуа Вонг вирішив балотуватися до місцевого парламенту. До цього йому кілька разів не давали взяти участь у виборах.

Раніше під час праймеріз в опозиційному блоці зрозуміли, що молоді активісти мають більшу підтримку, ніж так звана стара гвардія демократів.

Експерти вважають, що вони мають шанс на перемогу, оскільки багато гонконжців голосують за них на знак протесту проти закону про нацбезпеку.

Вибори призначено на 6 вересня. Як очікується, баланс сил у законодавчому органі може змінитися на користь опозиції. Поки в ній переважають політики, яких звинувачують у лояльності до Пекіна. Також під час голосування можна обрати лише половину депутатів. Решту призначають.
Коротке посилання на цю сторінку:

Велика Британія припинила дію угоди про екстрадицію з ГонконгомУ Мехіко обвалився міст метро — загинуло щонайменше 15 осібТрамп запустив онлайн-платформу для комунікації зі своїми прихильникамиНайбільший трубопровід США вийшов із ладу через атаки хакерів DarkSideІзраїль і Сектор Гази обмінялися ракетними обстрілами після сутичок у ЄрусалиміНа Індію налетів циклон «Туактає»: щонайменше 16 загиблихУ Росії в одній зі шкіл сталася стрілянина: 9 загиблихЗвіт МАГАТЕ: обсяги збагаченого урану в Ірані в 16 разів перевищують лімітУ Канаді палає близько 200 лісових пожежБільш як 40 країн закликали Китай відкрити доступ до регіону Сіньцзян