03.10.2021
Телеканал NTD

У Києві показали нові марки, які пахнуть жасмином і лавандою

У Києві показали нові марки, які пахнуть жасмином і лавандою

У київському ботанічному саду відбулася церемонія спецпогашення двох нових поштових марок. Вони належать до серії «Садові..

Дата завантаження: 2021-08-03

video

У київському ботанічному саду відбулася церемонія спецпогашення двох нових поштових марок. Вони належать до серії «Садові квіти». Кожна вийде тиражем 100 тисяч примірників. Їхня особливість у тому, що вони пахнуть жасмином і лавандою.

[Ігор Смілянський, генеральний директор Укрпошти]:
«Деякі люди через те, що були закриті ботанічні сади, парки, пропустили час (цвітіння) лаванди й жасмину. А зараз вони матимуть можливість отримати лист із маркою і насолоджуватися не тільки тим, яка вона на вигляд, але і як пахне».

Марка має і незвичайну форму — вона кругла. Надруковано її на самоклейному папері. А щоб відчути аромат квітів, їх зображення потрібно потерти.

Коштує одна така тринадцять із половиною гривень. З нею можна відправити в межах країни простий лист масою до 250 грамів. В Україні ароматні знаки поштової оплати випускають уперше. Усього ж у світі, за даними організаторів, існує дев’ять запашних марок.

Укрпошта також планує доповнити серії «Транспорт» і «Маяки України».

Водночас на церемонії показали картини, на яких зображено квіти. Намалювали їх учні художньої школи. За словами організаторів, у майбутньому одна з цих картин теж може з’явитися на одній із поштових марок.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Києві показали нові марки, які пахнуть жасмином і лавандоюДавня підводна гавань: Кіпр запрошує дайверівУ Києві відкрилася виставка квітів «Планета диких тварин»Французький зоопарк вітає друге дитинча жирафи за рікУ лондонських парках з’явилося 100 фігур слонівРідкісні експонати декоративного мистецтва показали в КиєвіМузей Голодомору встановив рекорд України за кількістю мов в аудіогідіЗоотерапія: жителів мадридського будинку для людей похилого віку повели на прогулянку в зоопаркВ Австралії зберігають спогади людей поважного віку для майбутніх поколіньПортики Болоньї можуть стати Світовою спадщиною ЮНЕСКО