21.03.2024
Телеканал NTD

Несподіваний скарб: мармурову статую знайшли в давньоримській каналізації в Болгарії

Несподіваний скарб: мармурову статую знайшли в давньоримській каналізації в Болгарії

Археологи, розкопуючи давньоримську каналізацію, натрапили на несподіваний скарб — мармурову статую грецького бога Гермеса, яка добре..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Археологи, розкопуючи давньоримську каналізацію, натрапили на несподіваний скарб — мармурову статую грецького бога Гермеса, яка добре збереглася.

Статуя заввишки два метри. Її знайшли на південному заході Болгарії на місці давнього міста Гераклея Сінтіка, що на кордоні з Грецією.

[Людміл Вагалінський, археолог]:

«Це Гермес і це римська копія давньогрецького оригіналу. Такий образ був дуже популярний приблизно у II столітті нашої ери».

Археологи кажуть, що місто дуже постраждало внаслідок землетрусу в 388 році нашої ери.

Водночас місцеві жителі, ймовірно, намагалися зберегти статую навіть попри те, що в Римській імперії християнство прийняли як офіційну релігію.

[Людміл Вагалінський, археолог]:

«Його голова збереглася в дуже гарному стані. На руках є кілька надломів, бо їх було пошкоджено під час землетрусу IV століття. Люди, які жили в цьому районі, були язичниками. Вони з великою повагою сховали його у великому покинутому каналі міста й засипали землею».

Гераклея Сінтіка була великим давньогрецьким містом на правому березі річки Стримон. Його заснував цар Філіпп II Македонський між 356 і 339 роком до нашої ери. Відтоді воно було культурним та політичним центром стародавньої області Сінтіка, яку населяли переважно фракійці.

Після землетрусу Гераклея Сінтіка занепала. Місто спорожніло приблизно в 500 році нашої ери.
Коротке посилання на цю сторінку:

Несподіваний скарб: мармурову статую знайшли в давньоримській каналізації в БолгаріїКартину Тіціана, яку викрадали двічі, виставляють на торги в ЛондоніНайвідоміший храм Камбоджі хоче повернути колишню кількість туристівАнглія повернула Австралії списи аборигенів, які вивіз Джеймс КукChristian Dior присвятив колекцію от-кутюр спортуКитайські майстри готують повітряних зміїв до видовищного фестивалюНа горі Фудзі в Японії на альпіністів чекають нові правилаОнігірі — душа японської кухніЯк день літнього сонцестояння відзначають у Великій БританіїУнікальну колекцію монет данського магната, нарешті, можуть продати

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: