28.09.2024
Телеканал NTD

Озеро в Баварії стало фіолетовим через бактерії

Озеро в Баварії стало фіолетовим через бактерії

У Баварії, відомій гарними ландшафтами, з'явилася ще одна цікавинка — фіолетове озеро. Це колишній гіпсовий кар'єр..

Дата завантаження: 2024-05-28

video

У Баварії, відомій гарними ландшафтами, з’явилася ще одна цікавинка — фіолетове озеро. Це колишній гіпсовий кар’єр поблизу міста Фюссен.

Таке явище — тимчасове. Тому туристи поспішають ним помилуватися. Вода змінила колір через пурпурові бактерії.

[туристка]:

«Це схоже на те, ніби перекинули відро з фіолетовою фарбою».

[туристка]:

«Мені хотілося на це подивитися, бо я не бачила нічого такого. Дивно, на що здатна природа. Бактерії! Я подумала б, що хтось підфарбував воду».

[турист]:

«Це дуже красиво, коли дивишся з різних точок. Наприклад, красиві фіолетові ділянки води, гарне й віддзеркалення. На це варто подивитися».

Пурпурні сірчані бактерії живуть у тих шарах води, де немає кисню, але куди проникає світло. Іноді вони підіймаються ближче до поверхні. Через це вода здається фіолетовою.

[туристка]:

«Багато років тому я читала, що тут таке буває, але ніколи раніше не бачила. Тому, коли про це написали в газеті, ми відразу приїхали. Це феноменально».

До цього кар’єр ставав фіолетовим у 2020 та 21 році.

Місцева влада каже, що бактерії не виділяють токсичних речовин і перебувати поруч безпечно. Купатися ще рано, тож проблем бути не повинно, і досі їх не було. Колір води поступово відновиться. Цей процес можуть прискорити дощі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Озеро в Баварії стало фіолетовим через бактеріїНове поле тюльпанів приваблює туристів на півдні АнгліїЖитель Торонто перетворив свій будинок на ексцентричний витвір мистецтваПолювання за яйцями: великодню розвагу підготували для мешканців зоопарку в НімеччиніЗнайомтесь із найщасливішим водієм автобуса в АргентиніФіліппінець перетворив свій будинок на громадську бібліотекуЯк колишній пілот після звільнення став готувати традиційний сир халуміСобаки підкорюють хвилі на чемпіонаті із серфінгу в ІспаніїЙогу внесли до розкладу уроків однієї зі шкіл столиці КосоваУ зоопарку в Берліні оголосили клички двох суматранських тигренят

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: