13.03.2024
Телеканал NTD

ООН ухвалила першу глобальну резолюцію щодо штучного інтелекту

ООН ухвалила першу глобальну резолюцію щодо штучного інтелекту

Генеральна Асамблея ООН одностайно ухвалила першу глобальну резолюцію щодо штучного інтелекту. Вона передбачає ведення моніторингу ризиків..

Дата завантаження: 2024-04-13

video

Генеральна Асамблея ООН одностайно ухвалила першу глобальну резолюцію щодо штучного інтелекту. Вона передбачає ведення моніторингу ризиків ШІ, а також захист персональних даних та прав людини в цій сфері.

Документ не має зобов’язальної сили. Його запропонували США. Резолюцію підтримав Китай та ще 121 країна. Переговори тривали три місяці.

У тексті також закликають посилити політику конфіденційності.

[Лінда Томас-Грінфілд, посол США при ООН]:

«Сьогодні Генеральна Асамблея ООН висловилася в один голос і разом вирішила керувати штучним інтелектом і не давати йому керувати нами, вирішила просувати сталий розвиток і поважати основні свободи».

Ця резолюція — одна з недавніх ініціатив урядів країн з усього світу, які намагаються обмежити розвиток штучного інтелекту. Є побоювання, що його можуть використовувати, щоби підривати демократичні процеси та в шахрайських цілях. Також через нього багато людей можуть утратити роботу в різних галузях.

[Лінда Томас-Грінфілд, посол США при ООН]:

«Штучний інтелект створюватиметься та застосовуватиметься через призму людяності та гідності, безпеки та захищеності, прав людини та основних свобод. Візьмімо на себе зобов’язання зменшити цифровий розрив усередині країн і між ними та використовувати цю технологію для просування спільних пріоритетів у сфері сталого розвитку».

У листопаді США, Велика Британія та більш як десять інших країн оприлюднили першу міжнародну угоду про те, як захистити штучний інтелект від шахраїв, і закликали компанії створювати безпечні та захищені ШІ-системи.

Щодо цього Європа випереджає США. Так, законодавці ЄС ухвалили попередню угоду про нагляд за технологією, зробивши ще один крок до запровадження перших у світі правил для штучного інтелекту. Адміністрація Байдена теж вимагає від законодавців узяти ШІ під контроль. Однак Конгрес поки що мало просунувся в цьому питанні.
Коротке посилання на цю сторінку:

ООН ухвалила першу глобальну резолюцію щодо штучного інтелектуЄвропарламент затвердив нові імміграційні правила ЄвросоюзуСотні людей загинули через розлив річки КонгоІзраїль: намітився прогрес щодо угоди про звільнення заручниківТибетці звинуватили Китай у шпигунстві за тибетською діаспороюЛідер сепаратистів Карлес Пучдемон висуне свою кандидатуру на виборах голови КаталоніїВелика Британія наклала санкції на китайських хакерівЛікарям, що страйкують у Південній Кореї, поставили вимогу до березня повернутися на роботуРБ ООН ухвалила резолюцію, у якій закликала негайно припинити вогонь у Секторі ГазиЄменські хусити заявили про удари по двох есмінцях США

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: