13.03.2024
Телеканал NTD

Лідер сепаратистів Карлес Пучдемон висуне свою кандидатуру на виборах голови Каталонії

Лідер сепаратистів Карлес Пучдемон висуне свою кандидатуру на виборах голови Каталонії

Лідер каталонських сепаратистів Карлес Пучдемон має намір узяти участь у регіональних виборах. Він заявив про це..

Дата завантаження: 2024-04-13

video

Лідер каталонських сепаратистів Карлес Пучдемон має намір узяти участь у регіональних виборах. Він заявив про це на пресконференції в Ельні у Франції. Політик висуне свою кандидатуру на посаду президента женералітату Каталонії. Вибори заплановано на 12 травня.

Пучдемон живе в Бельгії. За кордоном провів майже сім років. Іспанія видала міжнародний ордер на його арешт. Але він має імунітет депутата Європарламенту. Однак в самій Іспанії його можуть арештувати.

[Карлес Пучдемон, ексголова Каталонії]:

«Після шести з половиною років роботи у вигнанні в мене з’явився шанс повернути наш уряд. Його несправедливо та незаконно відправили у відставку на підставі 155 статті. Тепер, коли виникла ця можливість, я не втікатиму заради комфорту».

У жовтні 2017 року женералітат, який очолював Пучдемон, провів референдум про незалежність. Понад 90 % тих, хто проголосував, виступили за відділення Каталонії від Іспанії. Влада країни визнала референдум незаконним і ввела в дію 155 статтю конституції, чим призупинила автономію регіону. Проте сепаратисти однаково проголосили незалежність.

У відповідь на це прокуратура висунула звинувачення в заколоті та корупції Пучдемону і його 13 соратникам. Ексголова регіону втік за кордон.

Про проведення дострокових парламентських виборів у Каталонії оголосив голова регіонального уряду Пере Арагонес. Причиною стало те, що женералітат не затвердив бюджету на цей рік.

Партія «Разом за Каталонію» заявила, що її лідер Пучдемон може балотуватися на виборах, бо соціалісти, які у владі в Іспанії, ухвалили закон про амністію. Як очікують, він набуде чинності до травня або червня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Лідер сепаратистів Карлес Пучдемон висуне свою кандидатуру на виборах голови КаталоніїПожежі в Колумбії президент оголосив стихійним лихомКонституційна рада Франції скасувала частину пунктів спірного міграційного законуВ одному турецькому місті поновили на посаді обраного прокурдського мераТисячі ізраїльтян вимагають звільнити заручників із полону ХАМАСуЯпонія втратила титул третьої за величиною економіки світуВ Індонезії через повені та зсуви гинуть людиАмериканський штат Аризона розглядає законопроєкт проти насильницького вирізання органів у КитаїОпозиційні сили обійшли партію Ердогана на муніципальних виборах у ТуреччиніФінляндія: тисячі мігрантів чекають у Росії можливості перейти кордон і потрапити до ЄС

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: