16.05.2024
Телеканал NTD

Як архітектура Марокко поєднує давнину із сучасністю

Як архітектура Марокко поєднує давнину із сучасністю

У самому серці Марокко можна побачити безліч архітектурних чудес, які поєднують багатовікові традиції, культуру та історію..

Дата завантаження: 2024-07-16

video

У самому серці Марокко можна побачити безліч архітектурних чудес, які поєднують багатовікові традиції, культуру та історію із сучасністю.

У місті Рабат архітектурну спадщину країни можна відчути, прогулюючись вузькими вуличками старої Медини.

Деякі будівлі стоять із часів фінікійців, карфагенян та римлян.

[Мохаммед Кромбі, куратор історичних пам’яток]:

«У Марокко, завдяки його розташуванню, існувало кілька цивілізацій, таких як римська, мусульманська, арабо-ісламська, іспансько-мавританська. Усі ці цивілізації залишили сліди, будівлі та дуже цікаві споруди».

Багато сучасних будівель у Рабаті також спроєктовано під натхненням від історичного минулого. Наприклад, Музей сучасного мистецтва Мохаммеда VI, який відкрився у 2014 році.

Його дизайн заснований на традиційній ісламській архітектурі з французьким та іспанським колоніальним впливом.

Цю суміш стилів можна побачити на будинках у всьому Рабаті: від Пошти Марокко до Банку Аль-Магріба.

[Мохаммед ас-Сіммар, історик]:

«Є архітектурні форми, засновані на геометрії, є й інші форми, засновані на фауні та флорі. І саме ці форми надають марокканській архітектурі оригінальності».

Місто Рабат стало місцем, де старе зустрічається з новим, а східний архітектурний дизайн — із західним.

Приклади можна побачити в усьому місті: від залізничного вокзалу й Вежі Мохамеда VI, що будується, до великого центру виконавських мистецтв, який планують відкрити цього року.

[Мохаммед Кромбі, куратор історичних пам’яток]:

«Ми намагаємося впроваджувати інновації, але водночас використовувати певні візерунки та прикраси, натякаючи на квіткові, геометричні та каліграфічні елементи».

Останніми роками в Марокко дедалі більше уваги приділяють екологічній архітектурі. Прикладом можуть бути екобудинки, побудовані за 60 кілометрів від Рабата. Вони мають форму куполів та створені з місцевої утрамбованої землі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Як архітектура Марокко поєднує давнину із сучасністюТаємничі кулясті камені приваблюють туристів до лісу в Боснії і ГерцеговиніПрогулянка найромантичнішим садом світуАнглія повернула Австралії списи аборигенів, які вивіз Джеймс КукКолекцію особистих речей Вів’єн Вествуд продадуть на аукціоніMet Gala — 2024: квіти, блиск і химерні формиУ Болівії ламам, альпакам та вікуньям присвятили фестивальМалюнок для обкладинки першої книги про Гаррі Поттера продали за рекордний $1,9 млнУнікальну колекцію монет данського магната, нарешті, можуть продатиНезвичайна інсталяція: відеопортал зв’язав Нью-Йорк із Дубліном

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: