25.05.2024
Телеканал NTD

Туніська співачка хоче відродити в країні давню берберську мову

Туніська співачка хоче відродити в країні давню берберську мову

Туніська співачка Ясмін Базауї прагне пробудити інтерес до берберської культури у своїй країні. Вона виконує пісні..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Туніська співачка Ясмін Базауї прагне пробудити інтерес до берберської культури у своїй країні. Вона виконує пісні берберською мовою.

[Ясмін Базауї, співачка]:

«Я вивчила берберську мову за допомогою співу. Її опанувати мені дуже допомогли пісні. Потім я почала самостійно вчитися писати й читати. Я пишаюся своїм прогресом».

Ясмін співає релігійні пісні берберів. Вона постійно проводить дослідження, щоби поповнити репертуар.

[Ясмін Базауї, співачка]:

«Моя мета — залишити по собі спадщину для майбутніх поколінь. Хочу, щоб навіть коли мене не стане, мої дослідження були доступними; щоб будь-хто, хто цікавиться музикою берберів, міг знайти цінні відомості. У наших бібліотеках я поки що не побачила жодної літератури з музики берберів».

Берберські народи — одні з найдавніших у Північній Африці. Вони мають багату історію. Про їхніх предків, давніх лівійців, є згадки в давньоєгипетських написах.

Зараз небагато тунісців говорить якоюсь із берберських мов. Вони найбільше поширені в Алжирі та Марокко.
Коротке посилання на цю сторінку:

Туніська співачка хоче відродити в країні давню берберську мовуВ Італії вимирають газетні кіоски«Вірі та забобонам» присвятили 13-й Фестиваль піщаних скульптур у ДаніїНовий гігантський твір художника Сейпа привертає увагу до мігрантівСендбординг повертається до НамібіїВогняноволосі жінки незвичайної краси: виставка прерафаелітів відкрилася в ІталіїСицилійський вулкан Етна приваблює туристів кільцями пари та газуВиставки, присвячені кактусам та квітковому дизайну, відкрилися в музеї Іва Сен-Лорана в МарракешіБоснійські майстри прикрашають великодні яйця розписом та навіть підковамиУ швейцарському замку відкрилася перша Всесвітня бібліотека води

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: