18.04.2024
Телеканал NTD

Данські кондитери змагаються у створенні найсмачніших «карнавальних булочок»

Данські кондитери змагаються у створенні найсмачніших «карнавальних булочок»

У Данії — час святкових «булочок Вастлав'ї». За старих часів їх пекли перед Великим постом, тепер..

Дата завантаження: 2024-04-18

video

У Данії — час святкових «булочок Вастлав’ї». За старих часів їх пекли перед Великим постом, тепер таку здобу продають перед карнавалом, а потім і весь лютий. Данські кондитери з року в рік немов змагаються одне з одним, вигадуючи різні начинки та прикраси.

Ларс Юуль уже 27 років працює в кондитерській у Копенгагені. Вона відкрилася 1870 року, і її вважають найстарішою в Данії. Ларс каже, що «булочки Вастлав’ї» стали особливо популярними під час пандемії. Цього сезону тут щодня печуть тисячу штук. Наповнюють абрикосовим, яблучним та сливовим джемом, а потім кремом. Зверху прикрашають.

[Ларс Юуль, кондитер]:

«Усі роблять якийсь новий наповнювач із юдзу, каламондину й такого іншого. А ми повернулися до традиційних рецептів, бо насправді люди зрештою хочуть знову відчути класичний смак, оскільки він дивовижний».

А це доволі нова кондитерська. Відкрилася 2017-го й стала однією з наймодніших у Копенгагені. Люди стоять у черзі годинами, щоб купити тут випічку. Заклад став популярним завдяки булочкам із кардамоном. А торік тут почали пекти й «вастлав’ї». Експериментувати з начинками не бояться.

[Еміль Глейзер, власник кондитерської]:

«Торік ми вирішили пекти «булочки Вастлав’ї» і захотіли зробити щось кумедне. Я попросив усіх взяти на озброєння дитячі спогади про карнавальну випічку».

Так з’явилися «вастлав’ї» з банановою начинкою, карамеллю, шоколадом та заварним кремом. Цього року додали булочки з чорною смородиною та збитими вершками.

[покупець]:

«Це чудово, дивовижно».

«Булочки Вастлав’ї» — це різновид шведської та фінської сімли. Тільки в Данії їх печуть із листкового тіста.

Вастлав’ї — це також назва данського карнавалу, який проходить перед Великим постом.
Коротке посилання на цю сторінку:

Данські кондитери змагаються у створенні найсмачніших «карнавальних булочок»Як мисливець за камінням знаходить матеріал для ювелірних виробівПолювання за яйцями: великодню розвагу підготували для мешканців зоопарку в НімеччиніВ Австралії названі бабусі простягають руку допомоги молодим мамамХудожник розмальовує стовпи електропередачі в австралійському містечкуФестиваль у Стамбулі: мільйони тюльпанів прикрасили містоДесятки аеростатів літали над швейцарським містечком в альпійській долиніКішки пройшли подіумом на Тижні моди в ЛондоніКилим із дзвіночків знову прикрасив «Синій ліс» у БельгіїУ Парижі відновили легендарний забіг офіціантів

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: