13.02.2024
Телеканал NTD

Світові ціни на какао б’ють рекорди

Світові ціни на какао б'ють рекорди

Какао-боби стають дефіцитнішим товаром. Їх вартість піднялася до історичного максимуму. І це погана новина для шанувальників..

Дата завантаження: 2024-04-13

video

Какао-боби стають дефіцитнішим товаром. Їх вартість піднялася до історичного максимуму. І це погана новина для шанувальників шоколаду всього світу.

Ф’ючерси на еталонне какао на біржі в Нью-Йорку коштують майже 5900 доларів за тонну. Це приблизно вдвічі більше, ніж торік.

Ціни підскочили, бо через поганий урожай запаси какао вичерпуються.

Як очікують, у Гані, другому найбільшому виробнику какао світу, обсяг виробництва в найліпшому разі досягне пів мільйона тонн. Це буде на 150 тисяч тонн менше, ніж торік.

Є побоювання щодо врожаю в провідному світовому виробнику какао-бобів — Кот д’Івуарі.

За опитуваннями, загальносвітовий дефіцит сягне 375 000 тонн.

Компаніям — виробникам шоколаду важко знайти постачальників. Покупцям теж чимраз складніше купувати якісні шоколадні вироби. Так, наприкінці січня ціни на шоколад у США зросли на 11 %.

Великі компанії вже повідомляють про спад продажу. Водночас дефіцит какао-бобів, як очікують, буде й наступного року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Світові ціни на какао б’ють рекордиМарш на Нью-Делі: індійські фермери відкинули пропозицію владиЄС виступає проти переслідування Фалуньгун у КитаїНайпотужніший за 25 років землетрус на Тайвані: щонайменше четверо загиблихГонконг посилив закон про нацбезпекуФермери біля затоплених полів у Греції скаржаться на погоду та просять допомогиУ Німеччині роздратовані пасажири звинувачують профспілку машиністів у шантажіПівнічна Корея знову запустила крилаті ракети в мореШлях до НАТО відкрився: Угорщина схвалила членство ШвеціїКитай обурений санкціями, запровадженими через війну в Україні

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: