18.05.2024
Телеканал NTD

На АЕС «Фукусіма-1» стався витік радіоактивної води

На АЕС «Фукусіма-1» стався витік радіоактивної води

Витік радіоактивної води стався на АЕС «Фукусіма-1» у Японії. Рідина витекла з пристрою очищення забрудненої води...

Дата завантаження: 2024-04-18

video

Витік радіоактивної води стався на АЕС «Фукусіма-1» у Японії. Рідина витекла з пристрою очищення забрудненої води. Про це повідомила компанія-оператор, додавши, що довкілля за межами станції не постраждало.

За її оцінками, витекло до 5,5 тонн радіоактивної води. Як з’ясувалося, 10 із 16 вентилів на водоочисному устаткуванні залишилися відкритими під час робіт із технічного обслуговування. Тоді очисну установку промивали прісною водою.

Радіоактивність забрудненої води становить 22 мільярди бекерелів. Це в 14 мільйонів разів перевищує норму — півтори тисячі бекерелів.

Водночас компанія-оператор заявила, що вода з високим вмістом цезію і стронцію в океан не потрапила, а пішла в землю.

Згодом цей ґрунт треба буде зрізати й утилізувати, щоб запобігти подальшому забрудненню.

Нагадаємо, аварію на АЕС «Фукусіма-1» спровокував потужний землетрус та цунамі у 2011 році. Вона стала наймасштабнішою ядерною катастрофою у світі з часів вибуху на Чорнобильській АЕС 38 років тому.
Коротке посилання на цю сторінку:

На АЕС «Фукусіма-1» стався витік радіоактивної водиПожежі в Колумбії президент оголосив стихійним лихомНетаньягу відхилив пропозицію ХАМАСу вивести війська із Сектора ГазиУрсула фон дер Ляєн може зберегти свою посаду ще на п’ять роківПрорвало греблю: зсув завалив поселення в Болівії«Є привід для оптимізму»: Столтенберг зробив заяву після форуму в ДавосіСлухання щодо БАПОРу: у Конгресі США агентство назвали «шоу жахів»Суд Гонконгу вирішив ліквідувати китайського будівельного гіганта EvergrandeМашини в багні та річки замість вулиць: друга атмосферна річка прийшла до КаліфорніїКитай обурений санкціями, запровадженими через війну в Україні

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: