18.07.2024
Телеканал NTD

Найбільший у світі айсберг зняли на відео в Західній Антарктиді

Найбільший у світі айсберг зняли на відео в Західній Антарктиді

Фотограф-натураліст зняв найбільший у світі айсберг A23a. Нині він дрейфує біля північного узбережжя Антарктичного півострова. Площа..

Дата завантаження: 2024-04-18

video

Фотограф-натураліст зняв найбільший у світі айсберг A23a. Нині він дрейфує біля північного узбережжя Антарктичного півострова.

Площа айсберга — приблизно 4000 квадратних кілометрів. Це майже вп’ятеро більше за площу Києва. Товщина масивної крижаної брили — 400 метрів, вага — майже трильйон тонн.

Деякий час найбільшим айсбергом був A-76. Але потім він розколовся на три частини, і першість повернулася до A23a.

Цей айсберг — один із найстаріших на планеті. Він відколовся від шельфового льодовика Фільхнера 38 років тому. Однак понад 30 років айсберг сидів на мілині в центральній частині моря Ведделла.

Чотири роки тому він знову почав рухатись. Дослідники повідомили, що айсберг пропливає 150 кілометрів за місяць. Деякі науковці вважають, що A23a може довго протриматися в Південному океані й навіть просунутися далі в бік ПАР.
Коротке посилання на цю сторінку:

Найбільший у світі айсберг зняли на відео в Західній Антарктиді10 років у Louis Vuitton: дизайнер Ніколя Геск’єр відсвяткував ювілей у ЛувріСендбординг повертається до НамібіїДва індійські ресторани судяться через куряче каріСтаровинне іспанське ательє створює одяг та аксесуари для кіноіндустрії всього світуДо Перу повернулися 4600 археологічних артефактівФранцузький художник оживив фасад престижного готелю в Ріо-де-ЖанейроФестиваль світла прикрасив Копенгаген в останній місяць зимиІнший погляд на кохання: «Музей розірваних стосунків» відкрився в ХорватіїВиставки, присвячені кактусам та квітковому дизайну, відкрилися в музеї Іва Сен-Лорана в Марракеші

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: