03.10.2021
Телеканал NTD

США хочуть назавжди припинити фінансувати ВООЗ

США хочуть назавжди припинити фінансувати ВООЗ

Президент США Дональд Трамп дав Всесвітній організації охорони здоров'я 30 днів на проведення реформ. Про це..

Дата завантаження: 2021-08-03

video

Президент США Дональд Трамп дав Всесвітній організації охорони здоров’я 30 днів на проведення реформ. Про це він повідомив у своєму листі до голови ВООЗ Тедроса Гебреісуса, опублікованому у твітері.

Трамп написав, що інакше США назавжди припинять фінансувати цю організацію й вийдуть із неї. Раніше Вашингтон тимчасово заморозив виділення їй коштів.

У листі Трамп написав: «Єдиний шлях для Всесвітньої організації охорони здоров’я — продемонструвати незалежність від Китаю. Моя адміністрація вже почала обговорювати з вами те, як реформувати організацію. Але діяти треба швидко. Ми не можемо даремно витрачати час».

Раніше Дональд Трамп сказав, що ВООЗ занадто часто ставала на бік Китаю й давала неправильні рекомендації.

[Дональд Трамп, президент США]:
«США щороку їм платять 450 мільйонів доларів. Китай — 38 мільйонів доларів. Водночас ВООЗ — маріонетка Китаю. Якщо говорити м’якше, то вона орієнтується на Китай. Але по суті вона маріонетка Китаю. Гадаю, вона дуже погано спрацювала навіть, коли я запровадив заборону на в’їзд».

Дональд Трамп розкритикував ВООЗ за те, що вона була проти запровадження заборони на в’їзд до США, називаючи це надмірним заходом. Однак пізніше експерти сказали, що такий крок допоміг врятувати життя тисяч американців.

Погоджується з президентом й Алекс Азар — міністр охорони здоров’я і соціальних служб США. Він каже, що ВООЗ не надала світу необхідної інформації про вірус, а лише повторювала заяви китайського керівництва.

[Алекс Азар, міністр охорони здоров’я США]:
«Ця організація не змогла дістати інформацію, яка була необхідна світу. І ця помилка коштувала багатьом людям життя».

Водночас голова ВООЗ заявив, що якомога швидше почне незалежне розслідування реакції організації на вірус. За його словами, Китай підтримав цей крок. Раніше голова КНР виступав проти розслідування джерела вірусу й шляхів його поширення.

Проект резолюції із закликом провести розслідування розробив Євросоюз. Його підтримала більшість зі 194 країн-членів ВООЗ. Проте Китай у документі не згадується.
Коротке посилання на цю сторінку:

США хочуть назавжди припинити фінансувати ВООЗСумна межа: Вашингтонський собор ударив у дзвони на згадку про померлих від коронавірусуІзраїль повідомляє про зниження ефективності вакцини Pfizer/BioNTechСаміт «Великої сімки» завдає збитків мешканцям британського Карбіс-БейПівденна Корея і КНДР повернули гарячу лінію зв’язкуЄС і США владнали найтривалішу суперечку в історії СОТПожежа в лікарні Іраку: щонайменше 50 загиблихУ Південній Кореї найвищий приріст кількості хворих на COVID із грудня 2020 року