16.07.2024
Телеканал NTD

Словенським рятувальникам удалося визволити групу туристів із затопленої печери

Словенським рятувальникам удалося визволити групу туристів із затопленої печери

У Словенії рятувальникам удалося визволити з глибин затопленої підземної печери п'ятьох людей. Це три дорослі члени..

Дата завантаження: 2024-04-16

video

У Словенії рятувальникам удалося визволити з глибин затопленої підземної печери п’ятьох людей. Це три дорослі члени однієї сім’ї та двоє гідів. Вони опинилися в пастці більш ніж за два кілометри від входу до печери й провели там дві доби.

[Дамір Подран, голова команди дайверів]:

«Рятувальники ввійшли до печери о 8:30 ранку. Через пороги в них виникли труднощі, але приблизно за дві години їм вдалося дістатися людей. Щоб їх витягнути, знадобилося ще півтори години».

Драма розігралася в печері Крижна Яма. Довжина її підземних ходів — понад 8 кілометрів. Туристи ввійшли туди в суботу вранці після зливи й до вечора так і не повернулися. Третій гід вирушив на пошуки та пізніше викликав рятувальників.

Ця печера — відоме туристичне місце Словенії. Тут можна покататися на човні. Але коли рівень води підіймається, вона стає небезпечною.

Щоб визволити людей, рятувальникам довелося чекати, доки вода спаде. Перед цим вони змогли передати бранцям печери їжу, питну воду, ліки та намет.

[Дамір Подран, голова команди дайверів]:

«Ситуація постійно змінювалася. Спочатку ми збиралися їх одразу посадити в човни, але це нам не вдалося. Тому ми одягли на них захисне спорядження і транспортували через вузький лаз. Водолази протягли їх через лаз, а потім їм треба було трохи пройти до човнів».

За словами рятувальників, усі визволені живі та здорові.

Повінь після зливи спричинило те, що земля ще не встигла просохнути після рекордних у Словенії повеней, які були в серпні минулого року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Словенським рятувальникам удалося визволити групу туристів із затопленої печериПогорільці в Чилі відновлюють своє житлоМігранти не бояться нового закону Техасу й далі проникають до СШАДострокові вибори в Португалії: соціалісти вперше з 2015 року втратили більшістьВелика Британія наклала санкції на китайських хакерівФермери біля затоплених полів у Греції скаржаться на погоду та просять допомогиФермери блокують автомагістралі в усій ІспаніїСвітові ціни на какао б’ють рекордиБолгарія та Румунія частково приєдналися до Шенгенської зони«Відновлення правосуддя для України»: 44 країни в Гаазі підтримали створення трибуналу для Росії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: