01.10.2021
Телеканал NTD

Австралійці під час карантину захопилися мовою жестів

Австралійці під час карантину захопилися мовою жестів

Австралійці під час карантину почали захоплюватися мовою жестів. Серед них Лаура. Дівчина працює медсестрою в психіатричному..

Дата завантаження: 2021-08-01

video

Австралійці під час карантину почали захоплюватися мовою жестів. Серед них Лаура. Дівчина працює медсестрою в психіатричному відділенні й давно хотіла вивчити ауслан — так називається мова жестів в Австралії.

[Лаура Пеннелл, медсестра]:
«Я подумала, що дуже корисно вміти спілкуватися з пацієнтами, що мають вади слуху. Якщо я не можу їх зрозуміти, то працювати просто неможливо».

Лаура знайшла в соціальних мережах друзів, які допомагають їй практикуватися.

В Австралії бракує професійних сурдоперекладачів, і під час пандемії вони буквально збилися з ніг. Їхні послуги виявилися дуже потрібними.

[Сара Демпсі, сурдоперекладачка]:
«Для багатьох у нашому суспільстві англійська мова нерідна. Тож, коли треба швидко дістати інформацію про COVID-19, вони покладаються на мову жестів».

Під час епідемії на австралійському телебаченні тепер частіше бувають сурдоперекладачі. Може, це й викликало підвищений інтерес до мови жестів.

[Сара Демпсі, сурдоперекладачка]:
«До мене підходять люди й запитують, як можна навчитися. Діти в школах можуть розглядати це вміння як майбутню професію. І тоді, можливо, фахівців побільшає».

Деякі австралійські навчальні заклади почали проводити онлайн-уроки для охочих вивчити мову жестів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Австралійці під час карантину захопилися мовою жестівЖителька Сенегалу стала першим у країні шоколатьєДвоє рекордсменів, які підкорили Еверест, поділилися враженнямиШкола біля річки: як дві жительки Індії навчають дітей із нетрівПожежники, олімпійці й музиканти: кумедні фотосесії із цикадамиДубайські зоозахисники випустили в океан скатів і акулЕксперт із запахів допомагає людям відновити нюх після COVID-19Колонію морських коників помітили в забрудненій грецькій лагуніФранцуз витратив 25 млн євро на притулок для циркових і піддослідних тваринВенецію можуть внести до списку ЮНЕСКО через масовий туризм