03.12.2021
Телеканал NTD

Туристична галузь Хорватії підраховує збитки й покладає надії на цей сезон

Туристична галузь Хорватії підраховує збитки й покладає надії на цей сезон

Хорватія відома мальовничими пляжами на узбережжі Адріатичного моря. На десятках островів країни щороку з весни по..

Дата завантаження: 2021-08-02

video

Хорватія відома мальовничими пляжами на узбережжі Адріатичного моря. На десятках островів країни щороку з весни по осінь відпочивають мільйони відвідувачів.

Економіка цієї країни дуже залежить від туристичної галузі. Однак через пандемію коронавірусу невеликі прибережні містечка порожні, а ресторани та кав’ярні в них зачинені.

Торік Хорватію відвідали рекордні 20 мільйонів туристів. Цьогоріч навіть попри хорошу погоду на узбережжі півострова Істрія можна побачити лише тутешніх жителів.

Працівники місцевої туристичної галузі впевнені, що Істрія вже скоро зможе приймати гостей, бо уряду майже вдалося взяти епідемію під контроль. На півострові вже кілька тижнів не було жодного зареєстрованого випадку зараження.

[Денис Івосевич, голова управління туризму Істрії]:
«У секторі приватного житла я бачу вілли, які стоять окремо від іншої інфраструктури міст та узбережжя, розташовані далеко від курортів. Також є приватні будинки, у яких максимум одна чи дві квартири для двох-чотирьох осіб. Тож зберігати дистанцію дуже легко».

Працівники готельного сектору кажуть, що вони вживають додаткових заходів безпеки. Наприклад, для кожного гостя виділять більше місця.

[Івана Будін Арханич, віцепрезидент готельного оператора]:
«Цього року наше головне завдання — забезпечити більше місця для гостей. І в наших готелях і кемпінгах ми можемо це зробити. Є багато відкритого простору».

Утім, для деяких місцевих жителів відсутність туристів, навпаки, подарунок.

[Данило Дучак, місцевий житель]:
«Цей рік відрізняється від попередніх. Місто порожнє, немає натовпу або чогось такого, тож почуваюся ліпше».

У Хорватії зареєстровано понад 2200 випадків зараження коронавірусом. Померло майже 100 осіб.
Коротке посилання на цю сторінку:

Туристична галузь Хорватії підраховує збитки й покладає надії на цей сезонЖителі грецького острова Евбея виступають проти гігантських вітряних турбінПолітичний хаос у Тунісі загрожує зірвати угоду з МВФОрендувати одяг класу люкс на 14 днів: нова послуга у Великій Британії«Велика сімка» погодила податок для транснаціональних корпораційООН: міжнародний туризм за два роки може втратити $ 4 трлнЄС уклав угоду про величезні субсидії для фермерських господарств