18.04.2024
Телеканал NTD

ЄС має намір захищати себе в торгівлі з Китаєм

ЄС має намір захищати себе в торгівлі з Китаєм

Євросоюз не має наміру дистанціюватися від Китаю. Але йому треба захистити себе, коли його відкритістю зловживають...

Дата завантаження: 2024-04-18

video

Євросоюз не має наміру дистанціюватися від Китаю. Але йому треба захистити себе, коли його відкритістю зловживають. Про це заявив віцеголова Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Він прибув до Китаю, щоби спробувати спинити зростання напруженості між ЄС і КНР у питаннях геополітики й торгівлі.

[Валдіс Домбровскіс, віцеголова Єврокомісії]:

«Торік ЄС зареєстрував рекордний обсяг двосторонньої торгівлі з Китаєм на суму 865 мільярдів євро. Але він дуже незбалансований, бо торговельний дефіцит ЄС становить майже 400 мільярдів євро. ЄС також треба захистити себе в ситуаціях, коли відкритістю починають зловживати».

Недавно Єврокомісія заявила, що запровадить мито для захисту європейських виробників електромобілів. Це пов’язано з дешевшим китайським імпортом. На думку європейських економістів, Китай вдається до демпінгу завдяки державному субсидіюванню галузі.

[Валдіс Домбровскіс, віцеголова Єврокомісії]:

«Ми відкриті для конкуренції, зокрема для конкуренції в секторі електромобілів. Але ця конкуренція має бути чесною. Тому ми дивимося на державні субсидії для виробництва електромобілів і на те, як вони впливають на рівні умови гри на ринку ЄС».

Водночас Євросоюз також розглядає деякі інші галузі, у яких на Китай можуть бути накладені мита. Проте деталі цього питання Домбровскіс не розкрив.
Коротке посилання на цю сторінку:

ЄС має намір захищати себе в торгівлі з КитаємНа АЕС «Фукусіма-1» стався витік радіоактивної водиУ Німеччині роздратовані пасажири звинувачують профспілку машиністів у шантажіПарламент ЄС ухвалив спірний закон про відновлення природиІзраїль порадив ХАМАСу «повернутися з інших планет на Землю»Погорільці в Чилі відновлюють своє житлоПетропавловськ, що в Казахстані, частково затоплений, тисячі людей евакуйованоМашини в багні та річки замість вулиць: друга атмосферна річка прийшла до КаліфорніїЦАГАЛ: у Секторі Гази загинув 31 ізраїльський заручникФермери біля затоплених полів у Греції скаржаться на погоду та просять допомоги

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: