18.07.2024
Телеканал NTD

Німецькі археологи шукають старожитності за допомогою собак

Німецькі археологи шукають старожитності за допомогою собак

Спеціально навчених собак привезли на розкопки, що за 25 кілометрів від Мюнхена. Вони допомагатимуть археологам знайти..

Дата завантаження: 2024-04-18

video

Спеціально навчених собак привезли на розкопки, що за 25 кілометрів від Мюнхена. Вони допомагатимуть археологам знайти кістки віком до трьох тисяч років.

[Біргіт Анценберг, археолог]:

«Ми стоїмо на території, яка була заселена в залізному віці, у період Галльштатту, тобто в ранній кельтський період. Імовірно, це поселення того часу. Крім того, тут проходить римська дорога».

Це собаки з команди Archaeo Dogs. Створив її ентузіаст Дітмар Кропель. Вони можуть знаходити і свіжі, і старі останки, що лежать на глибині до 14 метрів.

Навчають псів коло двох років. Собаки не помиляються більш ніж у 90 % випадків.

[Дітмар Кропель, засновник Archaeo Dogs]:

«Ми зустрічаємося на місці розкопок, а потім перший собака довільно шукає на обмеженій території. Він може йти ліворуч, праворуч — туди, куди вважає за потрібне. І цей пошук дає нам певні дані».

Команда допомагає археологам на добровільних засадах. Для неї це гарне тренування.

Собак випускають по черзі. Кожній дають коло 10 хвилин.

[Дітмар Кропель, засновник Archaeo Dogs]:

«Ось і Боня тут відзначився. Без гавкоту, але сів і показав, що тут є запах кісток. Це може бути залишковий запах із поховальних камер. Й ось ми беремо іншого собаку, але не повідомляємо кінологу результат Боні, а перевіряємо його».

Собаки працюють не лише з археологами. Вони також допомагають поліції розкривати так звані «холодні справи».
Коротке посилання на цю сторінку:

Німецькі археологи шукають старожитності за допомогою собакОзеро в Баварії стало фіолетовим через бактеріїСмугастий дебютант: тримісячне тигреня показали публіці в зоопарку в РиміПолювання за яйцями: великодню розвагу підготували для мешканців зоопарку в НімеччиніНове поле тюльпанів приваблює туристів на півдні АнгліїХудожник розмальовує стовпи електропередачі в австралійському містечкуУ зоопарку Парижа оселилася молода самка ламантинаДанські кондитери змагаються у створенні найсмачніших «карнавальних булочок»Філіппінець перетворив свій будинок на громадську бібліотекуЙогу внесли до розкладу уроків однієї зі шкіл столиці Косова

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: