16.08.2024
Телеканал NTD

Як непальські жінки заробляють на личинках мух

Як непальські жінки заробляють на личинках мух

Непальські жінки в гумових рукавичках та хірургічних масках кидають свіжі нарізані овочі й фрукти у ванни..

Дата завантаження: 2024-04-16

video

Непальські жінки в гумових рукавичках та хірургічних масках кидають свіжі нарізані овочі й фрукти у ванни з тисячами личинок мух.

[Мана Мая Шрестха, робітниця ферми]:

«Спочатку вигляд цих комах був огидним. Але я подумала, що брати їх у руки — частина роботи, і ми маємо це робити. Тепер це вже не відразливо. Я звикла».

Це личинки мухи під назвою чорна львинка. Жінки продаватимуть їх у сушеному вигляді. Личинки підуть на корм рибі, свійським птахам та свиням. Ціна за кілограм — 70 непальських рупій, тобто коло 20 гривень.

Бізнес заснували в Бхардеві — селі з населенням коло 2500 осіб. Воно розташоване за 30 кілометрів від непальської столиці Катманду. Ферма — єдина така в Непалі. На ній працюють лише жінки.

Клімат села підходить для вирощування комах. На фермі планують виготовляти 3500 кілограмів личинок за один виробничий цикл. Він триває від 45 до 60 днів.

[Мана Мая Шрестха, робітниця ферми]:

«Сподіваюся, що цей бізнес розвиватиметься. Ми зможемо його розширити. Гадаю, він зможе забезпечити роботою багатьох сільських жінок».

Ферму відкрили завдяки гранту в 110 тисяч доларів від місцевої благодійної організації.

Личинки й мухи — екологічно чисте добриво для рослин. Його використовують на полях, де вирощують овочі.

Бізнес також дає можливість жінкам заробляти самостійно, тому їхню нову роботу підтримують родичі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Як непальські жінки заробляють на личинках мухЧасті землетруси тримають у страху жителів столиці МексикиФермери біля затоплених полів у Греції скаржаться на погоду та просять допомогиНемає джерел: через забруднення іракці змушені купувати питну водуОстанній підліток у селі: як Греція планує підвищувати народжуваністьЧим пригощатимуть гостей «Оскара»Темпи зменшення площі тропічних лісів у світі 2023 року сповільнилисяМігранти не бояться нового закону Техасу й далі проникають до СШАТроє жителів Японії виступили проти «расової упередженості»Старе місто в Дубровнику хочуть повернути місцевим жителям

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: