03.01.2021
Телеканал NTD

Храм, який плаває біля Гонконгу ось уже 60 років, перенесуть на сушу

Храм, який плаває біля Гонконгу ось уже 60 років, перенесуть на сушу

Це судно насправді храм китайської богині Мацзу, яка, згідно з повір'ям, допомагає рибалкам. Святиня на воді..

Дата завантаження: 2021-08-02

video

Це судно насправді храм китайської богині Мацзу, яка, згідно з повір’ям, допомагає рибалкам.

Святиня на воді — уже третя версія храму. Вона ходить затокою приблизно 20 років. Загалом це незвичайне судно можна було бачити біля берегів Гонконгу понад 60 років.

[Лю Тхіксан, історик]:
«Вони (почали) поклонятися своєму божеству й поставили його на судні. Це абсолютно особливий храм, який можна знайти в Гонконзі. Це храм на воді. Такого більше ніде не побачиш».

На судні встановлено вівтар зі статуєю Мацзу. Люди приходять, щоб запалити ладан і поклонитися божеству. Підвішені до стелі ліхтарі прикрашено написами «Бажаю процвітання й безпеки».

У 60-х роках минулого століття храм, присвячений Мацзу, стояв на острові в гирлі Перлинної річки, між Гонконгом і Макао. Це було популярне місце для риболовлі.

Та під час Культурної революції рибалки боялися, що статуї Мацзу зруйнують. Щоб захистити божество, вони перенесли святині на човни й відпливли до Гонконгу.

[рибалка]:
«Як гадаєте, що ми кажемо, коли море починає штормити? Ми промовляємо: «Нехай Мацзу нас захистить і ми повернемося додому здоровими»».

Утім, незабаром судно може із затоки зникнути. Річ у тім, що влада схвалила заявку на будівництво постійного храму. Як очікується, він постане на березі вже наприкінці цього року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Храм, який плаває біля Гонконгу ось уже 60 років, перенесуть на сушуЯк службові собаки «випускають пару» на австралійській ферміАвстралійка зберігає сандалові дерева для майбутніх поколіньІталія скасувала обов’язкове носіння масок на вулицяхАвстралійці, як і раніше, хочуть читати друковані газети з місцевими новинамиНовий рубіж: від COVID-19 у світі померло понад 4 млн осібБолівійська служба доставляння обслуговує замовників, не шкодячи природіКраїни ЄС домовилися послабити коронавірусні обмеження для туристівУ Дубаї мікрочипи вбудовують у манікюрНа Темзі знову перераховують лебедів