03.11.2021
Телеканал NTD

Соціальне дистанціювання не для птахів

Соціальне дистанціювання не для птахів

Звичайного весняного ранку в парку Форт-Вашингтон, що в штаті Меріленд, напевно, були б люди, які прийшли..

Дата завантаження: 2021-08-03

video

Звичайного весняного ранку в парку Форт-Вашингтон, що в штаті Меріленд, напевно, були б люди, які прийшли би поспостерігати за дивовижними птахами — кардиналами червоними. Але не цієї весни. Обмеження на пересування й соціальне дистанціювання внесли свої корективи.

Після того як світ охопила пандемія коронавірусу, понад 30 американських штатів й округ Колумбія обмежили пересування приблизно 250 мільйонів осіб. Це три чверті населення США. І деякі орнітологи тепер хочуть зрозуміти, як це позначиться на поведінці птахів.

[Джон Фітцпатрік, орнітолог зі штату Нью-Йорк]:
«Такого ніколи ще не було, і ми намагаємося зрозуміти, наскільки поведінка людей змінює поведінку птахів. Нині в усьому світі дослідники-аматори шукають на це відповідь».

Джон Фітцпатрік очолює організацію під назвою eBird. Вона створює міжнародну базу даних, куди завантажують фото й відео птахів з усього світу. Він очікує, що через загальний карантин пернаті потраплятимуть на очі частіше.

[Джон Фітцпатрік, орнітолог зі штату Нью-Йорк]:
«У США та Європі проводили багато досліджень, які показують, що птахи реагують на антропогенний шум. Вони самі починають видавати менше звуків і роблять це рідше. Тож є велика ймовірність, що в умовах, коли шуму поменшало, вони видаватимуть більше звуків, ніж зазвичай».

Утім, науковці кажуть, що соціальне дистанціювання також матиме й негативний уплив. Часто для спостережень потрібні спільні зусилля. Але тепер деякі заходи з вивчення птахів доведеться скасувати чи відкласти.

Згідно з дослідженням, опублікованим торік у журналі Science, птахи в США й Канаді аж надто швидко зникають. З 1970 року й понині їхня популяція скоротилася на 29%. Це 2,9 мільйона особин.

Тепер же вчені очікують, що після тривалого карантину птахів знову побільшає.
Коротке посилання на цю сторінку:

Соціальне дистанціювання не для птахівНовий застосунок розшифровує почуття котівІталійського робота-гуманоїда навчають зчитувати людські емоціїЯпонська компанія Fujifilm: від плівки для фотоапаратів до ПЛР-тестівСпеціальні вулики в Австралії відстежують бджіл, заражених небезпечним паразитомАеротаксі «Archer» планують вивести на ринок США у 2024 роціРідкісний рукопис Ньютона розраховують продати на аукціоні за 1 млн євроЯк гливи очищають природу після лісових пожежМексиканські науковці відкрили новий вид динозаврівНовий робот-медуза «їсть» сміття на поверхні моря