03.01.2021
Телеканал NTD

Через закриття кордонів Німеччина може втратити польських медиків

Через закриття кордонів Німеччина може втратити польських медиків

Якщо Томаш Ямро, медбрат відділення швидкої допомоги на сході Німеччини, захоче повернутися додому до Польщі, щоб..

Дата завантаження: 2021-08-02

video

Якщо Томаш Ямро, медбрат відділення швидкої допомоги на сході Німеччини, захоче повернутися додому до Польщі, щоб побачити дружину й трьох дітей, то навряд чи зможе зробити це швидко. Перетнувши кордон, йому доведеться два тижні залишатися на карантині.

Він один з десятків польських медиків, які працюють у лікарнях німецького Пазевалька на північному сході країни. Тут готуються до напливу пацієнтів з коронавірусом. Проте лікарі опинилися в скрутному становищі. Нещодавно Польща закрила кордони й вони тепер відрізані від своїх сімей.

[Томаш Ямро, медбрат відділення швидкої допомоги]:
«Насправді це складно. У мене вдома сім’я, троє дітей. Моя дружина залишається одна з дітьми й водночас працює з дому. Це дуже важко. Мені доведеться перебувати тут до 13 квітня. Але я не знаю, що буде далі».

Польща стала членом ЄС 16 років тому. Відтоді через кордон на схід від Берліна на роботу приїжджали польські лікарі, медсестри, інженери та інші фахівці.

Але все змінилося, коли КПП закрили через епідемію коронавірусу. Тепер усіх, хто повертається додому з роботи на територію Польщі, відправляють на 14-денний карантин. Загалом сотні лікарів і медсестер опинилися в такому становищі.

[Александер Гросс, директор лікарні в Пазевальку]:
«Ми дуже засмучені рішенням Польщі закрити кордони. Тепер ми не маємо важливих ресурсів. У нас працює 20 польських лікарів, які щодня приїжджають сюди. Це третина всіх наших медпрацівників, яких у нас 60. Якщо польські лікарі виїдуть, це буде катастрофа».

Тепер уряди німецьких земель пропонують грошові компенсації полякам, які хочуть залишитися в Німеччині й працювати далі. Їм обіцяють платити по 65 євро за день, а також по 20 додаткових євро на проживання кожного члена сім’ї.
Коротке посилання на цю сторінку:

Через закриття кордонів Німеччина може втратити польських медиківСтрибнути на канаті з найвищого скляного мосту світуВ Албанії відновлюють популяцію кучерявих пеліканівУ Швейцарії волонтери допомагають фермерам захистити худобу від вовківБританка робить листівки зі сміття з берегів ТемзиАфриканка народила дев’ятеро близнюківДля австралійки без ніг переробили трициклБіля берегів Таїланду випустили дитинчат бамбукових акулНа вулицях Німеччини тестують безпілотні шатлиАрттерапія допомагає колишнім військовикам забути про стрес