01.10.2022
Телеканал NTD

Кахетинський шоті — гордість Грузії

Кахетинський шоті — гордість Грузії

Спокусливий аромат свіжого хліба — одна з візитівок Тбілісі. У тихих провулках є невеликі пекарні. Тут..

Дата завантаження: 2022-07-01

video

Спокусливий аромат свіжого хліба — одна з візитівок Тбілісі. У тихих провулках є невеликі пекарні. Тут випікають кахетинські шоті — гордість Грузії.

Часто в такій пекарні — лише один працівник. Процес вимагає великої спритності, майже акробатичної. Але 50-річному Шалві не звикати. Пече хліб уже 18 років.

Починає ще вдосвіта. Рецепт незмінний: вода, борошно, сіль і дріжджі. Він походить з регіону Кахеті, що приблизно за 100 кілометрів на схід від Тбілісі.

Шаблеподібна форма теж невипадкова. Такий хліб легко пропікається і швидко остигає, залишаючись м’яким ще кілька днів. Кахетинські воїни брали його в походи.

Піч тоне — це колодязь, виритий у землі й обкладений глиняною цеглою. Нагрівається від електрики. Колись було складніше — ще 10 років тому Шалва топив таку піч дровами. Електричний аналог — менший і екологічніший.

Шалва випікає по сім партій, у кожній — по 45 буханців. Хліб печеться близько пів години.

Разом — більш як 300 шоті за день. Такий хліб люблять місцеві жителі, і, звісно, поспішають покуштувати туристи.

[Павло, покупець]:
«У Тбілісі мені подобається те, що можна просто взяти шматок такого хліба, поки він теплий, додати трохи сиру чи масла. І більше нічого не треба».

[Джером, покупець]:
«Він хрумкий, свіжоспечений. Тому він такий смачний. Дуже смачний. Немає нічого кращого за грузинський хліб».

Коротке посилання на цю сторінку:

Кахетинський шоті — гордість ГрузіїЗастосунок допомагає філіппінцям захиститися від зростання цін на пальнеФотопастки допоможуть рятувати біорізноманіття В’єтнамуІлон Маск купує Твіттер за 44 млрд доларівДо обмілілої річки По потекла солона морська водаМагазин із дешевими будматеріалами відкрився в АвстраліїТайванці захопилися аквапонікою на тлі спалаху епідемії коронавірусуКенієць придумав, як зробити органічні добрива ще ефективнішимиКава на мило: бідні жінки Конго будують бізнесУ Північній Кореї бракує ліків на тлі спалаху COVID-19

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: