01.10.2022
Телеканал NTD

Знамениті полотна Тіціана можна оглянути на виставці в Римі

Знамениті полотна Тіціана можна оглянути на виставці в Римі

«Німфа й пастух» — серед останніх картин Тіціана. Художник венеційської школи писав її для себе. Такі..

Дата завантаження: 2022-07-01

video

«Німфа й пастух» — серед останніх картин Тіціана. Художник венеційської школи писав її для себе. Такі полотна називали легендами чи віршами. Ця картина стала перлиною виставки в римській галереї Боргезе. Її ненадовго надав віденський Музей історії мистецтв.

На картині фігури закоханих виділені світлими відблисками, а позаду майже одноколірний пейзаж. Тіціан ніби хотів показати швидкоплинність життя.

[Марія Джованна Сарті, куратор виставки]:
«Це алегорія життя, я навіть сказала б, марності життя. На цьому пейзажі, написаному в пізні роки творчості Тіціана, зображено козла, що поїдає останню зелену гілку дерева, яке вже всохло».

А це знаменита «Венера, яка зав’язує очі Купідону». Тіціан написав її також у старості. На той час став більше уваги приділяти краєвиду. Відомо, що в цій картині він зафарбував жіночу фігуру. Так більше простору залишилося для зображення заходу сонця.

Серед експонатів полотно «Любов небесна й Любов земна», а також копія картини «Три пори людського життя». Тут Тіціан теж відбив свої поетичні міркування про швидкоплинність людського життя. Але тоді він був молодим і писав в іншій манері.

[Франческа Каппеллетті, директор галереї Боргезе]:
«Задум картини «Три пори людського життя» повторюється в «Німфі й пастуху». У центрі обох полотен закохані. Але порівнюючи картини, бачимо різницю у стилі й особливо в тому, як мислив молодий Тіціан і як мислив зрілий художник».

Тіціан Вечелліо був майстром епохи Високого й Пізнього Відродження. Він народився приблизно 1490 року. Став найкращим живописцем Венеції, коли йому ще не було й 30-ти. Художник помер у 86 років від чуми.

Виставка в галереї Боргезе триватиме до 18 вересня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Знамениті полотна Тіціана можна оглянути на виставці в РиміАлбанська сім’я зберігає традицію виготовлення національних шапочокЩе один «іграшковий» потяг пустили в Індії через наплив туристівСила квітів: садівницька виставка проходить у НідерландахУ Данії збудували копію човна вікінгів, що плавав у XI століттіУ Бразилії збудували ще одну гігантську статую ХристаФрески втікачів: на горищі церкви в Римі знайшли малюнки часів Другої світовоїВестмінстерське абатство вперше пустить туристів на дахМолодь Судану на тлі політичних потрясінь шукає розради в мистецтвіСклодув із Гани перетворює відходи на гарні витвори

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: