01.10.2022
Телеканал NTD

На Тайвані провели вечір пам’яті подій 4 червня, а в Гонконгу вже не можуть

На Тайвані провели вечір пам’яті подій 4 червня, а в Гонконгу вже не можуть

Сотні людей зібралися в столиці Тайваню, щоб згадати криваві події, що сталися 4 червня 1989 року..

Дата завантаження: 2022-07-01

video

Сотні людей зібралися в столиці Тайваню, щоб згадати криваві події, що сталися 4 червня 1989 року на площі Тяньаньмень у Пекіні.

Тоді в центрі столиці Китаю тисячі студентів закликали до демократичних реформ. У відповідь керівна компартія кинула проти демонстрантів озброєних військовиків і танки.

Демократичний Тайвань згадує ці події щороку. Але цього разу заходи ще більш значущі. Адже тепер острів — єдине китайськомовне місце, де можна проводити такі вечори пам’яті.

[уродженка Гонконгу]:
«Гадаю, дуже добре, що ми можемо зробити це на Тайвані, бо тепер у Гонконзі це заборонено, більше не можна виходити до парку «Вікторія», щоб пригадати цю подію. Але ми, жителі Гонконгу, маємо поширювати інформацію про цей рух».

А це Гонконг. Місце, де зазвичай проходили вечори пам’яті, тепер оточене. Напередодні 4 червня тут збільшили кількість армійців.

Раніше тут збиралися десятки тисяч людей. Але у 2020 році в Гонконзі почав діяти закон про національну безпеку. Він дає змогу арештувати буквально кого завгодно, звинувативши в сепаратизмі, тероризмі чи зв’язках з іноземними силами. Найбільший термін покарання — довічне ув’язнення.

Саме через нього гонконжці не наважуються виходити на акцію, хоч раніше не боялися навіть попри заборону проводити захід.

[житель Гонконгу]:
«Гонконг втрачає свою свободу, зокрема свободу вираження думок і свободу дій. Її дедалі менше. А люди мовчать, бо бояться арешту. Вони нічого не роблять, просто лягають і відпочивають».

Між іншим, на Тайвані встановили копію монумента під назвою «Стовп ганьби». Він присвячений загиблим на площі Тяньаньмень. І хоч Китай ніколи не надавав точних даних, історики вважають, що тоді полягли тисячі мирних громадян.

Такий самий пам’ятник, тільки більший, понад 20 років стояв в Університеті Гонконгу. Недавно його знесли.

Нагадаємо, Тайвань — частково визнана держава, яку КНР уважає своєю бунтівною провінцією.
Коротке посилання на цю сторінку:

На Тайвані провели вечір пам’яті подій 4 червня, а в Гонконгу вже не можутьУ Ємені після 7 років війни почалося двомісячне перемир’яРосія погрожує Литві заходами у відповідь за обмеження транзиту залізницеюІзраїль готується до п’ятих виборів за 3,5 рокиКоло 800 сирійців щотижня переїжджають із Туреччини на батьківщинуСумнозвісний клан Маркосів знову повертається до влади на ФіліппінахАмериканка понад 2 місяці намагалася виїхати з Китаю в умовах суворого карантинуКупання й соки: у Пакистані рятуються від спекиЖителів Шрі-Ланки дратує китайська присутністьЯєчна криза: перед Великоднем у світі злетіли ціни на яйця

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: