01.10.2021
Телеканал NTD

Іспанія поверне Китаю браковані тести на коронавірус

Іспанія поверне Китаю браковані тести на коронавірус

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес оголосив, що частину експрес-тестів на коронавірус, які доставили з Китаю, повернуть назад...

Дата завантаження: 2021-08-01

video

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес оголосив, що частину експрес-тестів на коронавірус, які доставили з Китаю, повернуть назад. Як з’ясувалося, вони виявилися бракованими й за їхньої допомоги неможливо точно поставити діагноз. Закупили їх у китайської компанії Shenzhen Bioeasy («Шеньчжень Біоізі»).

Іспанські мікробіологи повідомляють, що чутливість цих тестів — 30%, а потрібно як мінімум 80%.

[Педро Санчес, прем’єр-міністр Іспанії]:
«Ми дотримуємося системи, яка перевіряє якість усього, що ми купуємо. Це Дослідницький центр ім. Карла III, який наразі затверджує ці експрес-тести. Він дотримується правил і вимог, які мають гарантувати, що тести точні. У цьому конкретному випадку тести повернуть постачальникові, а замість них отримають інші, з гарантією якості».

Такі ж браковані китайські тести виявили в Чехії. Їх замовили 300 тисяч штук, заплативши за це два мільйони доларів. Щонайменше 150 тисяч тестів уже прибуло з міста Шеньчжень. Назва компанії-постачальника невідома.

Чеські ЗМІ повідомляють, що у 80% випадків тести помиляються.

Сотні тисяч таких експрес-тестів закупило багато країн, зокрема й Україна. Як передбачається, результат вони мають видавати протягом 30 хвилин. Звичайні тести дають змогу поставити діагноз за кілька годин.

Водночас у чеському Національному інституті охорони здоров’я зазначають, що загалом ці тести малоефективні, бо виявляють антитіла й не можуть підтвердити наявність вірусу в перші 5‒7 днів інфікування. Саме в цей період пацієнт найбільш заразний, проте його організм ще не виробив антитіл.

Раніше уряд Нідерландів також оголосив, що поверне до Китаю сотні тисяч бракованих масок для обличчя. Як з’ясували в місцевих лікарнях, вони не захищали лиця або ж мали несправні фільтри. Загалом Нідерланди замовили в Китаю 1,3 мільйона масок.
Коротке посилання на цю сторінку:

Іспанія поверне Китаю браковані тести на коронавірусПеремир’я в «ковбасній війні» між ЄС та Великою Британією подовжили на три місяціНовий рубіж: від COVID-19 у світі померло понад 4 млн осібЩонайменше 48 загиблих: Європу затоплюють небувалі зливиУсупереч резолюціям РБ ООН: турки-кіпріоти відкриють заборонений район ВарошаБайден і Ердоган провели зустріч під час саміту НАТО«У мене був нервовий зрив»: бельгійці оплакують жертв повеніІсторичний візит: голова МЗС Ізраїлю вперше офіційно відвідує ОАЕПрезидент Тунісу звільнив прем’єра, зупинив роботу парламенту й пішов протестувати