18.06.2022
Телеканал NTD

Кубинські дайвери вирощують корали, щоб урятувати рифи

Кубинські дайвери вирощують корали, щоб урятувати рифи

Ось такі імпровізовані дерева допомагають кубинським дайверам рятувати коралові рифи. Ці конструкції — плід креативного мислення..

Дата завантаження: 2022-05-18

video

Ось такі імпровізовані дерева допомагають кубинським дайверам рятувати коралові рифи. Ці конструкції — плід креативного мислення й обмеженого бюджету.

Один з авторів проєкту — інструктор із дайвінгу Луїс Муно. 30 років він спостерігав, як гинули рифи, а риби дедалі меншало. Три роки тому вирішив діяти. Зібрав команду однодумців із дайверів і школярів.

[Луїс Муно, дайвер]:
«Через різке похолодання, шторм чи туристів, які не знають (про корали) і ходять по них, корали постійно ламаються. Деякі відламані гілки виживають, але ті, що впали на пісок, гинуть».

Дайвери обстежують морське дно й збирають уламки коралів. Потім там, у воді, розвішують їх на конструкції у вигляді дерева. Вона, до речі, зроблена зі старих пластикових труб.

Майже всі підвішені корали виживають і швидко ростуть. Зараз у цьому підводному розпліднику 400 коралових гілочок. Коли вони будуть досить великими, їх прикріплять до рифу.

[Луїс Муно, дайвер]:
«За рік ними можна буде заселити риф завдовжки 60–80 метрів».

Проєкт вимагає багато часу, сил і терпіння. Але дайвери хочуть залишити дітям та онукам здорові коралові рифи.

[Садьєр Гіларте, дайвер]:
«Для нас це не робота, а саме життя. Ми не спимо, шукаємо способи, як допомогти. Ми розповідаємо про це школярам і вчимо їх любити океан і коралові рифи».

Команда дайверів працює на північному узбережжі провінції Матансас. Коралові рифи тут невеликі, але їх багато.
Коротке посилання на цю сторінку:

Кубинські дайвери вирощують корали, щоб урятувати рифи102-річний тайський спортсмен завойовує золоті медаліМінівівці дедалі більше підкорюють серця австралійцівУ зоопарку в Ріо відсвяткували 28 день народження бегемотаКрижане частування й грязьові ванни: як звірі в мексиканському зоопарку переживають спекуВ Англії побудували грандіозну інсталяцію з доміноФестиваль парапланеризму повернувся до ГаниЦентр Токіо став рожевим через цвіт сакури16-річний пілот вирушив у політ навколо світуВ Аргентині приготували найбільшу у світі відбивну по-міланськи

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: