18.06.2022
Телеканал NTD

Шкірозамінник із грибів виготовляє американський стартап

Шкірозамінник із грибів виготовляє американський стартап

Шкіра з грибів. Таку розробку випробовує одна каліфорнійська біотехнологічна компанія. Вона обіцяє, що вже незабаром із..

Дата завантаження: 2022-05-18

video

Шкіра з грибів. Таку розробку випробовує одна каліфорнійська біотехнологічна компанія. Вона обіцяє, що вже незабаром із цього матеріалу робитимуть вишукані сумочки й сидіння спортивних авто.

А матеріал, з якого роблять замінник шкіри, це міцелій — вегетативне тіло грибів, яке на вигляд нагадує корінь.

На виставці в Нью-Йорку компанія показує альтернативу шкіри різного кольору й текстури. Матеріал назвали рейші.

[Мет Скаллін, голова компанії]:
«Це наш запатентований спосіб вирощування міцелію в щільну й міцну структуру. Цей матеріал універсальний. Ми можемо корегувати його властивості під час росту. Сьогодні його характеристики навіть ліпші, ніж у шкіри».

Компанія вже співпрацює з паризьким люксовим брендом. Обіцяють цього року випустити колекцію культових сумок із рейші.

[Софія Ванг, співзасновниця компанії]:
«Наступного року ми побачимо наші товари на П’ятій авеню, на вулицях, у знаменитостей».

У світі є багато замінників шкіри. Деякі дуже міцні. Але за словами засновника компанії, рейші має низку переваг.

[Мет Скаллін, голова компанії]:
«Наш матеріал відрізняється тим, що він зовсім не містить пластику. Це високоякісний натуральний матеріал, який має такі ж характеристики, що й шкіра. На дотик він такий самий, як шкіра тварин».

Представники компанії кажуть, що ведуть переговори з кількома модними брендами, а ще будують фабрику, яка зможе щороку виробляти мільйони кілограмів рейші.
Коротке посилання на цю сторінку:

Шкірозамінник із грибів виготовляє американський стартапУ Гонконзі почали використовувати картонні труниВолонтери-велосипедисти розвозять їжу безпритульним в УгорщиніНайгірша за десятиліття посуха загрожує голодом мільйонам африканцівСвітові лідери обговорили війну в УкраїніСтарші класи для дівчат в Афганістані не відкрилисяВ Австралії кафе наймає людей з інвалідністю задля їхнього майбуньогоІндієць зробив 250 тисяч пташиних будиночківПівденнокорейці не знімають масок, навіть коли вимогу їх носити скасувалиАвстралія вдвічі зменшить обсяг харчових відходів до 2030 року

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: