08.02.2021
Телеканал NTD

Один з найстаріших маяків Австралії почали ремонтувати

Один з найстаріших маяків Австралії почали ремонтувати

Цей маяк уже понад сто років стоїть на острові Брейксі біля південного узбережжя Західної Австралії. Він..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Цей маяк уже понад сто років стоїть на острові Брейксі біля південного узбережжя Західної Австралії. Він один з найстаріших у країні й вельми занепав. Тепер у межах програми технічного обслуговування маяків Австралії розпочато його реставрацію.

[Даніель Аткінс, інженер]:
«Наші маяки здебільшого розташовані у важкодоступних районах. Багато їх побудовано на островах, деякі на рифах. І всі вони стоять у суворих морських умовах».

Сучасні судна обладнано новітніми системами навігації, але маяки, як і раніше, необхідні.

[Марк Макрей, капітан яхти]:
«Маяки завжди підстраховуватимуть електронну навігацію. На них можна покластися за будь-якої погоди, за будь-яких умов, особливо, якщо електронна навігація відмовила».

Фахівці відремонтують фундамент маяка, внутрішні сходи й приміщення, де міститься прожектор. Усі необхідні матеріали доставлятимуть на вертольотах. На ремонт потрібно кілька тижнів. Потім маяк знову постане у всій своїй красі.

[Марк Макрей, капітан яхти]:
«Маяк — це таке чудове видиво. Безумовно, ми всі цінуємо маяки. Дивишся на них, і навертаються сльози. Особливо, коли після довгого важкого плавання, нарешті бачиш за горизонтом сяйво маяка. Це означає, що ти вдома й у безпеці».

Уздовж узбережжя Австралії стоїть майже півтисячі маяків. Усіх їх планують відремонтувати.
Коротке посилання на цю сторінку:

Один з найстаріших маяків Австралії почали ремонтуватиІспанія і ДР Конго теж призупинили використання вакцини AstraZenecaСудно з іспанськими коровами після двох місяців вимушеного плавання причалить у КартахеніПариж закриє старовинний пташиний ринок XIX століттяІндієць заснував першу у світі безплатну лікарню для деревАфганець, не діставши статусу біженця в ЄС, став успішним фермером на батьківщиніІндонезієць розповідає казки, щоб урятувати мангрові лісиФранцузька компанія доставляє вантажі зі США вітрильникамиВ Індії зростає попит на глиняні горщикиУ Бразилії — рекорд добової кількості смертей від COVID-19