18.07.2022
Телеканал NTD

Поряд з аеропортом у Флориді вже 70 років живуть дикі мавпи

Поряд з аеропортом у Флориді вже 70 років живуть дикі мавпи

Дикі африканські мавпи біля аеропорту у Флориді — дуже дивна картина для США. Але ці вервети..

Дата завантаження: 2022-05-18

video

Дикі африканські мавпи біля аеропорту у Флориді — дуже дивна картина для США. Але ці вервети з родини мавпових живуть тут уже понад 70 років.

Вони оселилися в мангровому лісі й постійно прибігають на автостоянку. Тут чекають на людей і випрошують у них їжу. А решту часу шукають комах та ящірок, або їдять насіння та квіти.

[Дебора Вільямс, професор природничих наук]:
«Вони дуже звикли до людей. Ці мавпи живуть тут майже 80 років, і завжди поряд є люди, які їх годують. Тож ці стосунки між мавпами та людьми тут давно».

Нині поряд з аеропортом живуть 40 вервет. Вони розділилися на чотири групи й займають територію 600 гектарів.

Професор природничих наук Дебора Вільямс спостерігає за маленькою популяцією з 2014 року. Вона також розпочала проєкт збереження цих тварин у дикій природі Флориди.

Вервети — чужий вид. Зазвичай місцеві лісничі знищують таких тварин, але цих мавпочок поки що терплять і спеціально не відловлюють. Та якщо вервета потрапить до їхніх рук, її або присплять, або віддадуть до зоопарку. На волю вже не випустять.

Дебора хоче змінити цю ситуацію. Завдяки проєкту вже будують просторий вольєр, куди можна буде селити відловлених мавп.

[Дебора Вільямс, професор природничих наук]:
«Ці мавпи не агресивні. Вони просто займаються своїми справами, як ви чи я. Треба просто навчитися ділити з ними простір. І їх нечасто зустрінеш у США».

Ці вервети — нащадки мавп, які втекли з придорожнього зоопарку наприкінці 40-х. У лісах Флориди також є нащадки інших утікачів — макак і білячих мавп.
Коротке посилання на цю сторінку:

Поряд з аеропортом у Флориді вже 70 років живуть дикі мавпиБританська компанія випускає екологічно чисті великодні яйцяЯк іграшковий динозавр допомагає хлопцеві зароблятиЯк у Гімалаях: нове житло для малих панд і снігових барсів у Дублінському зоопаркуКубинські дайвери вирощують корали, щоб урятувати рифиОтара з 2022 овець пройшлася Єлисейськими полями в ПарижіПіаністка стала кондитером і пече розкішні тортиМузикант ділить платиновий ювілей із королевою Єлизаветою IIКрижане частування й грязьові ванни: як звірі в мексиканському зоопарку переживають спеку16-річний пілот вирушив у політ навколо світу

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: