18.06.2022
Телеканал NTD

Японія засудила порушення прав людини в Китаї

Японія засудила порушення прав людини в Китаї

Японський парламент ухвалив резолюцію про «серйозні порушення прав людини» в Китаї. Документ закликає уряд прем'єр-міністра Фуміо..

Дата завантаження: 2022-05-18

video

Японський парламент ухвалив резолюцію про «серйозні порушення прав людини» в Китаї. Документ закликає уряд прем’єр-міністра Фуміо Кісіди вплинути на країну напередодні Олімпіади-22 у Пекіні.

Резолюцію ухвалила нижня палата парламенту. У ній висловлено побоювання щодо порушення релігійної свободи в Сіньцзяні, Тибеті та Гонконзі.

Міністр закордонних справ Японії сказав, що його країна неодноразово порушувала проблему переслідування уйгурів.

[Йосімаса Хаясі, міністр закордонних справ Японії]:
«Наша країна висловлювала серйозні побоювання щодо низки питань, таких як ситуація з правами людини в Сіньцзян-Уйгурському регіоні, на самітах Японії зі США, зустрічах «Великої сімки» та інших заходах. Ми співпрацювали з країнами, які поділяють наші цінності».

Утім, у документі Китай ніде прямо не вказують. Також вислів «порушення прав людини» замінили на «ситуація з правами людини». Припускають, що так Токіо намагається зберегти з Пекіном економічні відносини.

Тим часом Олімпійський комітет Ігор у Китаї ще раз заявив, що спортсменам варто дуже уважно стежити за тим, що вони кажуть й утриматися від політичних заяв.

Організатори твердо дотримуватимуться статті 50-ї правил Міжнародного олімпійського комітету. Вона забороняє всі форми протесту на Іграх.

Утім, недавно цю статтю змінили й уже перед Олімпіадою в Токіо спортсменам дозволили висловлювати свої ідеї на пресконференціях і в Олімпійському селищі. Але так можна робити лише після того, як це схвалять робочі групи, у яких мають бути представники МОК та відповідної спортивної федерації.

Водночас будь-які акції, наприклад під час нагородження медалями, і нині заборонені.
Коротке посилання на цю сторінку:

Японія засудила порушення прав людини в КитаїПорожні магазини й вулиці: Пекін і далі посилює карантинШанхай передумав послаблювати найсуворіший для країни карантинКолишній в’язень китайського трудового табору розповів про пережитеКитайські дракони в центрі Нью-Йорка нагадали про криваві репресії в КНРЖителі Шанхая протестують проти карантинних центрів у житлових будинкахШанхай перетворився на місто-примаруЧерез спалах епідемії коронавірусу Гонконг обмежив роботу громадського транспортуКитай веде приховану пропаганду в соціальних мережахУ Шанхаї несподівано почали повідомляти про смерті від COVID-19

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: