18.07.2022
Телеканал NTD

На хлібі й рисі: як єменська сім’я виживає за умов війни

На хлібі й рисі: як єменська сім'я виживає за умов війни

Житель Ємену Ісмаїл має десять дітей. Він зі сім'єю живе в колишньому магазині. Щоби всіх прогодувати,..

Дата завантаження: 2022-05-18

video

Житель Ємену Ісмаїл має десять дітей. Він зі сім’єю живе в колишньому магазині. Щоби всіх прогодувати, змушений шукати їжу на смітниках.

Чотири роки тому через війну він утік зі свого рідного міста до столиці — Сани. Там живе й нині. Тепер, як і мільйони інших земляків, потерпає від злиднів і голоду.

Сьогодні на обід рис і хліб. Ісмаїл каже, що поки їжу діставати вдається. Але нічого іншого своїм дітям дати не може, приміром, відправити до школи, навіть державної.

[Ісмаїл Хассан, житель Ємену]:
«Для мене найголовніше — забезпечити їх їжею».

Що два тижні сім’я отримує гумдопомогу. Але її недосить.

[Ісмаїл Хассан, житель Ємену]:
«Півтора мішка пшениці, дві банки рослинної олії, мішок солі, мішок борошна та мішок сочевиці. Це все».

У рідному місті Ходейда сім’я жила в достатку.

[Ісмаїл Хассан, житель Ємену]:
«У нас було м’ясо, риба, курятина, рагу… Було все. Але тепер ми в тяжких умовах».

Ємен поділено на дві частини. Північ, разом із Саною, контролюють повстанці-хусити, яких підтримує Іран. А визнаний світом уряд облаштувався на півдні. Йому допомагає коаліція на чолі із Саудівською Аравією.

Бої, інфляція, втеча людей і відсутність імпорту загрожують країні великим голодом. За даними ООН, у такій ситуації може опинитися до п’яти мільйонів єменців.
Коротке посилання на цю сторінку:

На хлібі й рисі: як єменська сім’я виживає за умов війниСвій водогін та електрика, чи потрібні вони у великих містах?Робот-слиз зможе проникати у важкодоступні ділянки тілаНедоступне житло — головне питання перед виборами в Південній Кореї«Леді зі світильником»: як прославилася британська медсестраСтарші класи для дівчат в Афганістані не відкрилисяАвстралійським дівчаткам-підліткам допомагають пережити перехідний вікІндійське подружжя подало до суду на сина й невістку за те, що ті не мають дітейОгляд світових подій (з 24 по 28 квітня)Африканська компанія робить пальне із шин

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: