21.07.2022
Телеканал NTD

Майстерність пошуку трюфелів потрапила до списку ЮНЕСКО

Майстерність пошуку трюфелів потрапила до списку ЮНЕСКО

Чорні чи білі, на яєчні чи пасті… Трюфелі відомі в усьому світі завдяки своєму унікальному смаку...

Дата завантаження: 2022-05-21

video

Чорні чи білі, на яєчні чи пасті… Трюфелі відомі в усьому світі завдяки своєму унікальному смаку.

А тепер майстерність їх знаходити дістало визнання на міжнародному рівні. Через вісім років після подання першої заявки традицію пошуку трюфелів в Італії додали до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

У містечку Родді навіть є спеціальна школа, де собак вчать знаходити трюфелі. Тут уважають, що ключ до успіху — зв’язок між господарем і його вихованцем.

Джованні Монк’єро — ректор. Каже, що навчальний заклад заснував ще його дід у 1880 році. З його слів, щоб навчити собаку, треба роки.

[Джованні Монк’єро, ректор школи для собак ― шукачів трюфелів]:
«Сьогодні собака знаходить трюфель в одному місці, завтра — в іншому. І поступово вона створює для себе своєрідну «гугл-мапу» — вона запам’ятовує місця і знає, де шукати наступного разу».

Цього року сезон трюфельного полювання, що починається в середині вересня й закінчується наприкінці січня, був не дуже плідним. Ось чому ціни підскочили до 500 євро за 100 грамів.

Водночас експерти кажуть, що майстерність пошуку трюфелів уже потребує захисту.

[Антоніо Деджіакомі, голова Національного центру вивчення трюфелів]:
«Є певний набір знань про рослини, землю, стосунки із собакою, дресирування. Зазвичай він передається в сім’ях. Але життя в сільській місцевості змінюється, настає урбанізація».

Білі трюфелі неможливо виростити самостійно. Тому потрібні ліси з певними деревами, зокрема дубами, білими тополями, вербами й липами. Але їхня площа постійно зменшується.

Нинішній сезон збирання трюфелів завершується 31 січня. Після цього збирачам треба чекати до кінця весни, щоб прибрати ліси й висадити більше дерев. А потім їм залишиться лише сподіватися, що до вересня виросте більше цих цінних грибів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Майстерність пошуку трюфелів потрапила до списку ЮНЕСКОЯк скакові коні можуть змінити професіюІталійська компанія вже ось як 20 років постачає на орбіту космічну водуУ Північній Кореї бракує ліків на тлі спалаху COVID-19У Великій Британії стали частіше брати на роботу безпритульнихМами-школярки Уганди повертаються за партиВ Індії роздають будиночки для горобцівГондольєри очищають від сміття канали ВенеціїВідходи лікеро-горілчаного заводу допомагають збільшити надої

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: