08.01.2021
Телеканал NTD

Загреб оговтується від найсильнішого за 140 років землетрусу

Загреб оговтується від найсильнішого за 140 років землетрусу

Військові Загреба допомагають прибирати вулиці після землетрусу, який стався в неділю. Пошкоджено будівлі й автомобілі. Повідомляють..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Військові Загреба допомагають прибирати вулиці після землетрусу, який стався в неділю.

Пошкоджено будівлі й автомобілі. Повідомляють про загибель 15-річного підлітка.

Підземні поштовхи були магнітудою 5,3 бала й стали найсильнішими в хорватській столиці за останні 140 років. Потім було ще два потужних афтершоки.

[жителька Загреба]:
«Він був такої сили, ніби хтось кинув тисячу динамітних шашок. Я живу на першому поверсі. Усе почало валитися. Жах, повна безпорадність».

[жителька Загреба]:
«Я не дуже злякалася, хоча це було страшно. Наче ми на воді. Стіни попливли. Наш будинок недавно відремонтували. Жах. Усе завалилося в одну купу».

Епіцентр землетрусу був за шість кілометрів від Загреба. Підземні поштовхи відчувалися в усіх Західних Балканах.

Влада Хорватії закликає людей, якщо це можливо, бути на вулиці, але разом з тим через коронавірус триматися один від одного на відстані. Кількість хворих у країні вже перевищила 250 осіб.

[Андрей Пленкович, прем’єр-міністр Хорватії]:
«Поліція й армія скористаються дронами, щоб з повітря оцінити стан дахів і побачити повну картину руйнувань. Закликаю всіх ходити якомога далі від будівель. Якнайдалі, бо вітер може здути пошкоджену плитку або цеглу. Зараз важливо бути обережними, щоб уникнути можливих трагедій».

Співробітники Червоного Хреста роздають гарячу їжу й воду людям, які змушені залишатися на вулиці в холодну погоду.
Коротке посилання на цю сторінку:

Загреб оговтується від найсильнішого за 140 років землетрусуМАГАТЕ підтвердило, що Іран почав виробляти металевий уранФейсбук позбавив австралійців можливості ділитися новинамиЧлен партії Аун Сан Су Чжі помер в ув’язненніЗагибель протестувальників у Колумбії: ЄС закликає сторони до стриманостіПівніч Болівії затопило — людей евакуюютьСША і ЄС ввели паралельні санкції проти Росії у зв’язку з отруєнням НавальногоУ Мехіко хоронять загиблих унаслідок обвалення мосту метроУ Кабулі вибухнули бензовози — загинуло щонайменше 9 осібХолоди в Техасі: 2,7 млн ​​осіб залишилися без електроенергії