01.10.2022
Телеканал NTD

Амазонський дельфін політав у літаку в Колумбії

Амазонський дельфін політав у літаку в Колумбії

Амазонський річковий дельфін переполошив ветеринарів, рятувальників та військовиків у Колумбії. Він приплив до низов'я річки Пауто..

Дата завантаження: 2022-07-01

video

Амазонський річковий дельфін переполошив ветеринарів, рятувальників та військовиків у Колумбії. Він приплив до низов’я річки Пауто й опинився на мілководді.

[Альваро Камачо, ветеринар]:
«Дельфін застряг тут. Угору і вниз за течією дуже мілко, і він не може плавати й пірнати. Дельфін у пастці».

Дельфін ніби опинився у вузькому акваріумі завдовжки 200 метрів і завширшки три. Його вирішили зловити й випустити в річку Мета. Це ліва притока Оріноко.

Ветеринарам і команді рятувальників знадобилася допомога військових льотчиків. Вони літаком доставили дельфіна до нового місця проживання.

[Луїс Мігель Діас, службовець ВПС Колумбії]:
«Ми врятували амазонського дельфіна. Ми перевезли його з річки Пауто на річку Мета. Це була важка операція. Нам знадобилося понад три тижні, щоб усе підготувати».

Амазонські – найбільші з річкових дельфінів. Вони виростають до двох із половиною метрів і важать до 200 кілограмів. Водяться в річках Амазонка й Оріноко.

Цьому виду загрожує зникнення. Головна причина – втрата місць проживання й надмірний вилов риби. Також дельфіни часто гинуть через річковий транспорт. Проте їхнє становище набагато краще, ніж у китайського й гангського дельфінів.

Точну чисельність амазонських дельфінів підрахувати не вдається через важкопрохідність джунглів. Експерти вважають, що їх – десятки тисяч.
Коротке посилання на цю сторінку:

Амазонський дельфін політав у літаку в КолумбіїПівнічна Корея повідомила про спалах невідомого кишкового захворюванняАвстралія вдвічі зменшить обсяг харчових відходів до 2030 рокуСтартап допомагає жителям Сіднея правильно позбуватися сміттяВерховний суд США скасував закон, який дозволяв абортиЧорношкірий сокольник: 51-річний житель Вашингтона змінює життяМагазин із дешевими будматеріалами відкрився в АвстраліїІндійське подружжя подало до суду на сина й невістку за те, що ті не мають дітей

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: