21.01.2022
Телеканал NTD

Як збирання вторсировини допомагає виживати людям на острові Балі

Як збирання вторсировини допомагає виживати людям на острові Балі

Цей індонезієць тримає сувенірний магазин на острові Балі, але ледве виживає. Причина — у пандемії і..

Дата завантаження: 2022-01-21

video

Цей індонезієць тримає сувенірний магазин на острові Балі, але ледве виживає. Причина — у пандемії і відсутності туристів. Рятівним кругом для бізнесмена стало збирання пластику. Він обмінює відходи на рис.

Питання виживання гостро стоїть і перед іншими балійцями. Тож пластик тепер тут збирають дуже активно.

[Рай Нама Рупат, власник магазину]:
«Кожен шматочок пластику — тепер для селян та для нашої економіки величезна цінність. (Вторсировина) допомагає нам отримувати рис».

Рис — головний продукт у меню індонезійців. Сім’я з чотирьох осіб з’їдає приблизно два кілограми на день. Водночас рис коштує до півтора долара США за кілограм. Для багатьох це дорого. Тож вторсировину тут збирають навіть ювеліри. За чотири кілограми пластику дають кілограм рису.

[Аді Семара Путра, ювелір]:
«Я активно беру участь у програмі сортування вторсировини та обміну пластику на рис. Тож я тепер більше дбаю про природу, щоб вона не постраждала від пластикових відходів».

Проєкт розпочав півтора року тому місцевий власник ресторану Джанур Яса. Він мав дві мети: допомогти людям вижити в складних умовах і очистити острів від пластику.

[Джанур Яса, голова проєкту]:
«Ми надаємо таку послугу у 200 селах і прийняли майже 600 тонн пластикових відходів. Так ми допомогли 40 тисячам сімей».

Зібраний пластик продають переробному заводові на Яві. Проте отриманих грошей не вистачає, щоби повністю покрити витрати. Засновник проєкту та його друзі купують рис і за свої кошти. Також трохи допомагає держава.

Джанур надіється розширити свою програму й на інші провінції Індонезії.
Коротке посилання на цю сторінку:

Як збирання вторсировини допомагає виживати людям на острові БаліНовий бум: мегаяхти знову популярніДвоголове теля народилося в ІндіїНовий штам Omicron уже виявляють у Європі«Велика зелена стіна»: як від пустелі відгороджуються деревамиКав’ярні з’являються в столиці Венесуели, як гриби після дощуВ Ізраїлі стартувала вакцинація маленьких дітей проти коронавірусуУ Греції посилили обмеження через коронавірусВ Австралії бджолярі-аматори допомагають відродити популяцію бджілСистема охорони здоров’я Румунії не справляється