21.12.2022
Телеканал NTD

Пекло після «Раю»: провінція на Філіппінах навряд чи відновиться після тайфуну

Пекло після «Раю»: провінція на Філіппінах навряд чи відновиться після тайфуну

Філіппінська провінція Північний Сурігао навряд чи зможе відновитися після тайфуну. Про це кажуть місцеві жителі. Тайфун..

Дата завантаження: 2022-01-21

video

Філіппінська провінція Північний Сурігао навряд чи зможе відновитися після тайфуну. Про це кажуть місцеві жителі.

Тайфун «Рай» налетів на регіон тиждень тому й став цього сезону в архіпелазі найсильнішим. Йому дали найвищу — п’яту категорію. Швидкість вітру сягала 210 кілометрів за годину.

Цей житель Маніли приїхав на філіппінський острів Сурігао відпочити на вихідні, а натомість мало не загинув.

[Франсіс Варга, житель Маніли]:
«Ми не мали жодного захисту — не було даху чи стіни. Ми просто лежали там, і природа обрушилася на нас з усією силою. Нам доводилося триматися за стіл».

Загинуло близько 400 людей. 500 дістали тілесні ушкодження, майже два мільйони постраждало, коло мільйона жителів змушені були залишити свій дім.

[Франсіс Варга, житель Маніли]:
«Не було зв’язку, місцева влада нічого не організувала. Ми виходили звідти самі. Було страшно. Ми йшли й бачили людей, які лишилися ні з чим. Їхній дім здуло».

Місцеві жителі скаржаться, що запаси харчів і товарів першої потреби закінчуються. Надходять також повідомлення про пограбування.

Президент Філіппін Родріго Дутерте пообіцяв виділити провінції, що постраждала, 200 мільйонів доларів на відновлення. Надходить і міжнародна гуманітарна допомога. Так, Японія надіслала електрогенератори, намети, подушки, брезент і тару для води.

Щорічно на Філіппінах буває коло 20 тайфунів і тропічних штормів. Через часті землетруси й виверження вулканів це одна з країн світу, у яких найбільше стаються стихійні лиха.
Коротке посилання на цю сторінку:

Пекло після «Раю»: провінція на Філіппінах навряд чи відновиться після тайфунуУ Греції посилили обмеження через коронавірусООН: відділення «Ісламської держави» розширило свій вплив на майже весь АфганістанЗагиблих у трагедії на параді у США вже п’ятероЯк Мінськ став меккою міграційного туризмуНа Гаїті вибух бензовоза забрав понад 60 життівУ Казахстані не вщухають протести, що спалахнули через зростання цін на пальнеДобровольці шукають загиблих після виверження вулкана в ІндонезіїКількість жертв вибуху бензовоза на Гаїті зросла до 75Низка торнадо в США вбила понад 100 людей