05.10.2022
Телеканал NTD

Вулична торгівля в Туреччині дуже постраждала після обвалу ліри

Вулична торгівля в Туреччині дуже постраждала після обвалу ліри

Обвал ліри вдарив по вуличній торгівлі Туреччини. На цьому ринку в Діярбакирі торгують лише жінки. За..

Дата завантаження: 2022-07-05

video

Обвал ліри вдарив по вуличній торгівлі Туреччини. На цьому ринку в Діярбакирі торгують лише жінки. За найкращих часів їх було понад 250, а зараз — до 70.

[Хазаль Тундж, ринкова продавчиня]:
«Торгівля майже повністю стала. Раніше люди купували по два кілограми моркви, тепер беруть лише три штуки».

[Гулер Екер, ринкова продавчиня]:
«Я торгую тут уже дев’ять років, і нинішні прибутки не порівняти з колишніми. Зараз зароблених грошей вистачає лише на доставляння й поліетиленові пакети. Іноді ми не заробляємо й 20 лір за день».

Торгівля тут пішла на спад два роки тому, а в останні шість місяців стала просто катастрофічно поганою.

Цього року центробанк Туреччини знижував ключову ставку чотири рази. Відповідно знецінювалася й національна валюта. Якщо в січні долар коштував трохи більш ніж сім лір, то 20 грудня — уже 18 з половиною лір. Тож інфляція зростає, і все дорожчає.

[Ханім Доган, ринкова продавчиня]:
«Увечері хліб коштує чотири ліри, а вранці — сім. Люди у безвиході й не знають, що робити. Людина, яка раніше купувала п’ять кілограмів апельсинів, тепер може купити щонайбільше два. Фінансове становище стало дуже тяжким».

Після падіння нацвалюти Тайїп Ердоган став її рятувати. Держава витратила мільярди доларів на валютну інтервенцію, і ліра повернула собі понад половину вартості.

[Хазаль Тундж, ринкова продавчиня]:
«Якщо (уряд) міг втрутитися, чому він чекав три або чотири місяці? Багато хто, опинившись у боргах, наклав на себе руки. Якщо (влада) могла розв’язати проблему, чому цього не зробила?»

Ердоган ще закликав громадян робити вклади в лірах і пообіцяв, що якщо долар знову подорожчає, їм компенсують втрати. Ця обіцянка теж допомогла стабілізувати курс нацвалюти.

Утім, у понеділок ліра знову втратила 6 % вартості щодо долара.

Економісти вважають, що Ердоган поліпшив ситуацію лише тимчасово. Якщо ліра знову впаде й банки відшкодують втрати, це ще більше вдарить по бюджету й прискорить інфляцію.
Коротке посилання на цю сторінку:

Вулична торгівля в Туреччині дуже постраждала після обвалу ліриЖителів Шрі-Ланки дратує китайська присутністьНа початку літа Греція почала знову запасатися вугіллям«Працюємо задарма»: британці втрачають доходи через рекордну інфляціюІндія зменшує експорт пшениціСОТ попереджає про спад обсягів світової торгівліЄвросоюз значно збільшить експорт газу з Ізраїлю через ЄгипетФорум у Давосі: МВФ не очікує глобальної рецесії, але й не виключає їїНімеччина субсидує громадський транспорт та знизила податки на пальнеНова Зеландія та ЄС погодили договір про вільну торгівлю, але він «нікому не подобається»

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: