05.10.2022
Телеканал NTD

«Стовп ганьби» в Гонконгу прибрали під покровом ночі

«Стовп ганьби» в Гонконгу прибрали під покровом ночі

Ось так під покровом ночі прибирають монумент пам'яті студентів, які загинули за демократію. Це так званий..

Дата завантаження: 2022-07-05

video

Ось так під покровом ночі прибирають монумент пам’яті студентів, які загинули за демократію. Це так званий «Стовп ганьби». Він понад 20 років стояв на території провідного університету Гонконгу й нагадував про бійню на площі Тяньаньмень у Пекіні 89-го року, коли на мирну демонстрацію кинули танки.

Але тепер Гонконг, автономний регіон КНР, і сам дедалі більше відходить від демократії і підпадає під вплив компартії Китаю. «Стовп ганьби» був одним з останніх монументів, які нагадували про чорну сторінку історії країни. У материковому Китаї ця тема, як і раніше, табу.

[студент]:
«Гонконзький університет — один із найстаріших у Гонконгу. Але його керівництво не дозволяє зберегти в ньому історію. Яка іронія! Як сумно бачити те, що відбувається».

Кілька місяців тому університет офіційно попросив власників монумента його прибрати. Причини не вказав. Повідомив лише, що так вирішили, оцінивши ризики для університету.

«Стовп ганьби» — це серія монументів данського художника Єнса Гальшіета. Загалом їх чотири. Крім Гонконгу, вони також стоять у Мексиці, Бразилії та Римі.

Сам скульптор сказав, що шокований рішенням університету й звернеться до суду.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Стовп ганьби» в Гонконгу прибрали під покровом ночіКитайські дракони в центрі Нью-Йорка нагадали про криваві репресії в КНРШанхай і Пекін послаблюють карантинні заходи«Місто вже не впізнати»: як Гонконг змінився за останні п’ять роківЖителі Шанхая протестують проти карантинних центрів у житлових будинкахУ Шанхаї несподівано почали повідомляти про смерті від COVID-19Шанхай передумав послаблювати найсуворіший для країни карантин«Я немов у клітці»: у Пекіні посилюють карантинПорожні магазини й вулиці: Пекін і далі посилює карантинЖителі Пекіна бояться можливого суворого локдауну

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: