20.01.2022
Телеканал NTD

США оголосили про дипломатичний бойкот зимової Олімпіади в Пекіні

США оголосили про дипломатичний бойкот зимової Олімпіади в Пекіні

США оголосили дипломатичний бойкот майбутньої зимової Олімпіади в Пекіні. [Джен Псакі, прессекретар Білого дому

Дата завантаження: 2022-01-19

video

США оголосили дипломатичний бойкот майбутньої зимової Олімпіади в Пекіні.

[Джен Псакі, прессекретар Білого дому]:
«Адміністрація Байдена не посилатиме дипломатичних чи офіційних представників на зимову Олімпіаду та Паралімпіаду 2022 року в Пекіні з огляду на нинішній геноцид у КНР і злочини проти людяності в Сіньцзяні, а також інші порушення прав людини».

Водночас американський уряд обіцяє повну підтримку олімпійській команді спортсменів зі США.

[Джен Псакі, прессекретар Білого дому]:
«Ми на 100 % підтримуватимемо їх із дому, але не сурмитимемо з нагоди Ігор у додаткові фанфари».

Китай уже назвав це рішення провокацією і пообіцяв заходи у відповідь.

Відправляти на Олімпійські ігри делегацію високопосадовців — давня традиція США. Так, відкриття Олімпіади в Пекіні 2008 року відвідав президент Джордж Буш. А на літній Олімпіаді в Токіо цього року американську команду вела перша леді Джилл Байден.

Зазначимо, що цього тижня американський президент прийме в Білому домі саміт із питань демократії. Це буде онлайн-зустріч лідерів та громадських активістів із понад 100 країн. На ньому хочуть обговорити реформи й ініціативи у галузі прав людини.
Коротке посилання на цю сторінку:

США оголосили про дипломатичний бойкот зимової Олімпіади в ПекініТрибунал визнав геноцид у Китаї: як відреагували турецькі уйгуриТурецькі уйгури подали позов на 112 китайських чиновників«Стовп ганьби» в Гонконгу прибрали під покровом ночіБункери та шрами війни: острів на передовій між Тайванем та КНРКитайці називають ганьбою вимогу від Evergrande знести 39 будинківЕкстремальний локдаун: жителі Сіаня просять допомогиКитай посварився з Литвою через ТайваньУ Гонконзі закрили ще одну продемократичну газетуЯк Китай порушує права робітників на своєму майбутньому заводі в Сербії