20.01.2022
Телеканал NTD

До в’язниці за правду про Ухань: китайський блогер на межі смерті

До в'язниці за правду про Ухань: китайський блогер на межі смерті

ООН закликає негайно звільнити китайського блогера Чжан Чжань. Коли торік в Ухані почалася епідемія коронавірусу й..

Дата завантаження: 2022-01-19

video

ООН закликає негайно звільнити китайського блогера Чжан Чжань.

Коли торік в Ухані почалася епідемія коронавірусу й оголосили локдаун, жінка почала публікувати повідомлення про ситуацію в місті. Зокрема про те, що відбувалося в лікарнях та на вулицях.

Однак у травні вона раптово зникла. Через місяць китайська комуністична влада оголосила, що її заарештовано. А 29 грудня суд Шанхаю засудив її до чотирьох років позбавлення волі.

Офіційно її засудили за розпалювання ворожнечі й підбурювання до заворушень. У КНР це звинувачення часто використовують щодо дисидентів.

У тюрмі 38-річна жінка опинилася на межі смерті. Раніше вона оголосила голодування. Тепер повідомляють, що вона не може встати.

Держдепартамент США теж заявив, що глибоко занепокоєний станом здоров’я ув’язненої журналістки.

[Нед Прайс, прессекретар Держдепартаменту США]:
«Ми неодноразово висловлювали нашу велику стурбованість щодо довільного її затримання й жорстокого поводження під час ув’язнення. Ми знову звертаємося до КНР із закликом негайно та беззастережно випустити її на волю».

Ті, хто був на суді, казали, що на засідання жінку привезли на інвалідному візку. Після арешту вона оголошувала голодування загалом чотири рази.
Коротке посилання на цю сторінку:

До в’язниці за правду про Ухань: китайський блогер на межі смертіУ Гонконзі закрили ще одну продемократичну газетуТурецькі уйгури подали позов на 112 китайських чиновниківЯк Китай порушує права робітників на своєму майбутньому заводі в СербіїКитай посварився з Литвою через ТайваньБункери та шрами війни: острів на передовій між Тайванем та КНР«Стовп ганьби» в Гонконгу прибрали під покровом ночіПрезидент Уганди: «Китай дуже активно стукає у двері»Рекордно низька явка: у Гонконгу відбулися «патріотичні» вибори