05.09.2022
Телеканал NTD

«Нічну варту» Рембрандта позбавлять зморшок

«Нічну варту» Рембрандта позбавлять зморшок

Фейсліфтинг, як виявилося, актуальний не лише для людей. Через процедуру підтяжки пройде знаменита картина «Нічна варта»..

Дата завантаження: 2022-07-05

video

Фейсліфтинг, як виявилося, актуальний не лише для людей. Через процедуру підтяжки пройде знаменита картина «Нічна варта» пензля Рембрандта. Реставратори музею в Амстердамі виявили на полотні мікрозморшки.

[Пітер Рулофс, співробітник Рейксмюсеуму]:
«Деформацію найбільше видно в лівому верхньому кутку картини. Зморшки з’явилися, коли полотно перемістили на інше місце під час реконструкції Державного музею, який ремонтували з 2003 по 2013 рік».

Фахівці вважають, що полотно постраждало через неправильний мікроклімат. Операція з порятунку шедевра розпочнеться в січні.

[Петрія Нобле, співробітниця Рейксмюсеуму]:
«Картину знімуть із дерев’яного підрамника. Ми впевнені, що з ним лише гірше. Дерево може деформуватися й деформувати полотно».

Полотно натягнуть на новий спеціальний підрамник, який не деформуватиметься. Згодом зморшки мають розгладитися.

Водночас реставратори роблять нові відкриття. За допомогою рентгенівського апарата вони виявили ескіз під шаром фарби.

[Пітер Рулофс, співробітник Рейксмюсеуму]:
«Ми ніби зазирнули через плече Рембрандта, коли він працював над «Нічною вартою». Ми здогадувалися, що художник зробив ескіз, перш ніж розпочати цю складну композицію, але це було лише припущенням. Тепер упевнилися в цьому».

Ще одне відкриття показало, що на картині є фарба із вмістом миш’яку.

[Пітер Рулофс, співробітник Рейксмюсеуму]:
«Такою фарбою здебільшого писали натюрморти у XVII столітті. Також її часто використовували італійські художники. Та ми ніколи раніше не бачили її на картинах Рембрандта.

Коли картину перетягнуть, керівництво музею вирішить, чи потрібна подальша реставрація. Хоча загалом полотно у відмінному стані, але в деяких місцях під час видалення старого лаку розчинилася фарба.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Нічну варту» Рембрандта позбавлять зморшокСклодув із Гани перетворює відходи на гарні витвориКросівки Майкла Джордана виставлять на аукціон у Нью-ЙоркуСтарі прокурації у Венеції відкрилися через п’ять років реставраціїУ Єрусалимі виявили плиту стародавнього вівтаря, яка стояла в усіх перед очимаВесільні тренди після пандемії: нова виставка в ЛондоніУ Данії збудували копію човна вікінгів, що плавав у XI століттіСкрипку Страдіварі планують продати на аукціоні за 11 мільйонів доларівЦентральний парк у Нью-Йорку став живою науковою лабораторієюВіртуальна реальність дає змогу погуляти Нотр-Дамом різних епох

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: