20.12.2022
Телеканал NTD

«Нічну варту» Рембрандта позбавлять зморшок

«Нічну варту» Рембрандта позбавлять зморшок

Фейсліфтинг, як виявилося, актуальний не лише для людей. Через процедуру підтяжки пройде знаменита картина «Нічна варта»..

Дата завантаження: 2022-01-19

video

Фейсліфтинг, як виявилося, актуальний не лише для людей. Через процедуру підтяжки пройде знаменита картина «Нічна варта» пензля Рембрандта. Реставратори музею в Амстердамі виявили на полотні мікрозморшки.

[Пітер Рулофс, співробітник Рейксмюсеуму]:
«Деформацію найбільше видно в лівому верхньому кутку картини. Зморшки з’явилися, коли полотно перемістили на інше місце під час реконструкції Державного музею, який ремонтували з 2003 по 2013 рік».

Фахівці вважають, що полотно постраждало через неправильний мікроклімат. Операція з порятунку шедевра розпочнеться в січні.

[Петрія Нобле, співробітниця Рейксмюсеуму]:
«Картину знімуть із дерев’яного підрамника. Ми впевнені, що з ним лише гірше. Дерево може деформуватися й деформувати полотно».

Полотно натягнуть на новий спеціальний підрамник, який не деформуватиметься. Згодом зморшки мають розгладитися.

Водночас реставратори роблять нові відкриття. За допомогою рентгенівського апарата вони виявили ескіз під шаром фарби.

[Пітер Рулофс, співробітник Рейксмюсеуму]:
«Ми ніби зазирнули через плече Рембрандта, коли він працював над «Нічною вартою». Ми здогадувалися, що художник зробив ескіз, перш ніж розпочати цю складну композицію, але це було лише припущенням. Тепер упевнилися в цьому».

Ще одне відкриття показало, що на картині є фарба із вмістом миш’яку.

[Пітер Рулофс, співробітник Рейксмюсеуму]:
«Такою фарбою здебільшого писали натюрморти у XVII столітті. Також її часто використовували італійські художники. Та ми ніколи раніше не бачили її на картинах Рембрандта.

Коли картину перетягнуть, керівництво музею вирішить, чи потрібна подальша реставрація. Хоча загалом полотно у відмінному стані, але в деяких місцях під час видалення старого лаку розчинилася фарба.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Нічну варту» Рембрандта позбавлять зморшокКоштовності Марії-Антуанетти виставлять на аукціон у ШвейцаріїВідразу п’ять мініскульптур поповнили вулиці КиєваЛабіринти, сальто й замки з піску: рекорди 2021 рокуУ Києві пройшов фестиваль «моржів»Еквілібрист виконає свій трюк у 50-х містах світу, щоб установити рекордНайбільший у світі сапфір показали на Шрі-ЛанціРелаксація в ополонці — нова розвага для туристів у ЛапландіїІграшки з пап’є-маше — ремесло, яке в Індії зникає