20.01.2022
Телеканал NTD

Серфінг без кордонів: як люди з інвалідністю підкорюють хвилі

Серфінг без кордонів: як люди з інвалідністю підкорюють хвилі

В океані для неї немає перешкод. Джессіка Олівейра легко приборкує хвилі. Серфінг для неї — не..

Дата завантаження: 2022-01-19

video

В океані для неї немає перешкод. Джессіка Олівейра легко приборкує хвилі. Серфінг для неї — не лише спосіб життя, а й велика терапія.

У 10 років Джессіка перенесла менінгіт. Щоб урятувати її життя, лікарі мусили ампутувати їй руки й ноги. Вона також утратила слух і півтора року провела в лікарні. Спорт повернув дівчину до життя.

[Джессіка Олівейра, серфінгістка]:
«Хвилі, атмосфера… У морі я почуваюся легкою, неймовірно. Зв’язок із водою просто містичний. Почуваюся живою».

Щовихідних із 9 до 14 години на двох пляжах Ріо-де-Жанейро проходить серфінг-терапія для людей з інвалідністю. Абсолютно безплатно з юнацтвом займаються професійні фізіотерапевти. Увагу приділяють як фізичному, так й емоційному стану.

У солоній воді швидше розслаблюються м’язи. Уроки на жвавому пляжі допомагають прибрати скутість і психологічну закритість.

Інклюзивні курси серфінгу заснував фахівець із фізичної реабілітації Луїс Феліпе Нобре, якому зараз 43 роки.

[Луїс Феліпе Нобре, фізіотерапевт]:
«Цей вид спорту доступний багатьом. Ним займаються в громадських місцях просто неба. Нам вдається поєднати всі типи інвалідності на одному майданчику. Це дуже важливо для соціальної інтеграції, фізичної та емоційної реабілітації».

Команда «Адаптсерф» працює вже 14 років. І навіть проводить серед своїх підопічних змагання.
Коротке посилання на цю сторінку:

Серфінг без кордонів: як люди з інвалідністю підкорюють хвилі40 років без електромережі: «сонячне» село досі живеВиростити мільйон гектарів лісу хочуть в ІспаніїНовий спалах: в Африці реєструють у 2,5 раза більше випадків захворювання на COVIDЖиття на висохлому озері: дюни наступаютьВ Австралії готуються захищати коал від лісових пожеж«Велика зелена стіна»: як від пустелі відгороджуються деревамиОренда живої ялинки — новий трендКав’ярні з’являються в столиці Венесуели, як гриби після дощуШтучні льодовики допоможуть запасати воду