23.11.2024
Телеканал NTD

Пташеня рідкісного грифа-ягнятника вилупилося в болгарському центрі охорони природи

Пташеня рідкісного грифа-ягнятника вилупилося в болгарському центрі охорони природи

Це пташеня грифа-ягнятника з родини яструбових вилупилося всього кілька днів тому. Його батьки живуть у болгарському..

Дата завантаження: 2024-04-23

video

Це пташеня грифа-ягнятника з родини яструбових вилупилося всього кілька днів тому. Його батьки живуть у болгарському центрі охорони природи в Старій Загорі.

У дикій природі Болгарії цих грифів уже не зустріти, тож працівники центру самі виходжують пташенят, намагаючись зберегти кожну особину.

[Андріана Дічева, співробітниця центру]:
«Ми забираємо яйце з гнізда, коли бачимо, що пташеня проклюнуло шкаралупу й намагається вибратися. Ми допомагаємо йому, щоб воно не поранилося й вижило».

Пташеня їсть чотири-п’ять разів на день. Щоб не перегодувати, його зважують. Після їди його відносять в інкубатор.

[Андріана Дічева, співробітниця центру]:
«Поївши, воно засинає. Дуже важливо стежити за температурою довкола, бо після їди в пташеняти підвищується температура тіла. Щоби воно не перегрілося, ми робимо повітря прохолоднішим. Але йому також не має бути холодно».

Стать пташеняти дізнаються днів за 30. Дорослого грифа-ягнятника передадуть іноземним організаціям-партнерам. Ті або відпустять птаха в дику природу, або підшукають йому пару, щоб він брав участь у програмі розведення.

У болгарському центрі з 2016 року в родині грифів-ягнятників вилупилося вже сім пташенят. Фахівці надіються, що колись цей вид знову житиме в дикій природі Болгарії.

У центрі допомагають й іншим птахам.

[Христина Клісурова, ветеринар]:
«Велика частина нашої роботи — це реабілітація, реанімація та амбулаторне лікування. У нас за рік буває понад 1800 пацієнтів. Тут працює чотири ветеринари, два помічники, біологи й екологи».

Деяких птахів навіть після лікування не можна випускати на волю. Вони залишаються жити в центрі й стають названими батьками для пташенят-сиріт, таких як боривітри, сови й зозулі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Пташеня рідкісного грифа-ягнятника вилупилося в болгарському центрі охорони природиУ Бухаресті авіапасажирів здивували цирковою виставоюУ зоопарку Парижа оселилася молода самка ламантинаСтамбул: як собаки-терапевти допомагають в аеропортуЯк колишній пілот після звільнення став готувати традиційний сир халуміЯк мисливець за камінням знаходить матеріал для ювелірних виробівУ Таїланді бенкетом відзначають День слонаКішки пройшли подіумом на Тижні моди в Лондоні40 котів зустрічає гостей у котокав’ярні в ІракуПерегони на дитячих велосипедах влаштували для дорослих у США

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: