08.01.2021
Телеканал NTD

Пташеня рідкісного грифа-ягнятника вилупилося в болгарському центрі охорони природи

Пташеня рідкісного грифа-ягнятника вилупилося в болгарському центрі охорони природи

Це пташеня грифа-ягнятника з родини яструбових вилупилося всього кілька днів тому. Його батьки живуть у болгарському..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Це пташеня грифа-ягнятника з родини яструбових вилупилося всього кілька днів тому. Його батьки живуть у болгарському центрі охорони природи в Старій Загорі.

У дикій природі Болгарії цих грифів уже не зустріти, тож працівники центру самі виходжують пташенят, намагаючись зберегти кожну особину.

[Андріана Дічева, співробітниця центру]:
«Ми забираємо яйце з гнізда, коли бачимо, що пташеня проклюнуло шкаралупу й намагається вибратися. Ми допомагаємо йому, щоб воно не поранилося й вижило».

Пташеня їсть чотири-п’ять разів на день. Щоб не перегодувати, його зважують. Після їди його відносять в інкубатор.

[Андріана Дічева, співробітниця центру]:
«Поївши, воно засинає. Дуже важливо стежити за температурою довкола, бо після їди в пташеняти підвищується температура тіла. Щоби воно не перегрілося, ми робимо повітря прохолоднішим. Але йому також не має бути холодно».

Стать пташеняти дізнаються днів за 30. Дорослого грифа-ягнятника передадуть іноземним організаціям-партнерам. Ті або відпустять птаха в дику природу, або підшукають йому пару, щоб він брав участь у програмі розведення.

У болгарському центрі з 2016 року в родині грифів-ягнятників вилупилося вже сім пташенят. Фахівці надіються, що колись цей вид знову житиме в дикій природі Болгарії.

У центрі допомагають й іншим птахам.

[Христина Клісурова, ветеринар]:
«Велика частина нашої роботи — це реабілітація, реанімація та амбулаторне лікування. У нас за рік буває понад 1800 пацієнтів. Тут працює чотири ветеринари, два помічники, біологи й екологи».

Деяких птахів навіть після лікування не можна випускати на волю. Вони залишаються жити в центрі й стають названими батьками для пташенят-сиріт, таких як боривітри, сови й зозулі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Пташеня рідкісного грифа-ягнятника вилупилося в болгарському центрі охорони природиВулиці Бонна вбралися в рожеві шати з вишневих квітівУ Таїланді собаки з інвалідністю бігають за допомогою колясок«Королева дизайну яєць» сподівається, що таке ремесло об’єднає родини перед Великоднем«Дотик любові»: як рукавички з теплою водою допомагають пацієнтам із COVID-19В Аргентині самка ягуара, що живе в неволі, навела дитинчат від дикого самцяУ Київському ботанічному саду імені Фоміна цвітуть магноліїУ США мініатюрні коні-терапевти перейшли на віддалену роботуДикі кози розгулюють британським містечком: плюси й мінуси такого сусідстваАвстралійка за 10 років виростила понад 200 осиротілих кенгуру й валабі