20.03.2022
Телеканал NTD

Китай посварився з Литвою через Тайвань

Китай посварився з Литвою через Тайвань

Китай знизив рівень дипломатичних відносин із Литвою. Він не відправлятиме посла до Вільнюса. Так він виразив..

Дата завантаження: 2022-05-20

video

Китай знизив рівень дипломатичних відносин із Литвою. Він не відправлятиме посла до Вільнюса. Так він виразив своє невдоволення тим, що в цій європейській країні 18 листопада відкрилося представництво Тайваню.

Пекін уважає Тайвань своєю бунтівною провінцією. Він просуває політику «Єдиного Китаю» і вимагає від інших країн також її дотримуватися, тобто не встановлювати міждержавних відносин з островом. Саме через це ЄС не має з Тайванем офіційних дипломатичних зв’язків.

Водночас окремі країни співпрацюють із частково визнаною демократичною державою іншими шляхами.

Уряд Литви заявив, що йому прикро через рішення Китаю. Він також сказав, що має право розширювати свої відносини з Тайванем, і що представництво не можна вважати дипломатичною місією.

[Інгріда Шимоніте, прем’єр-міністр Литви]:
«Литва хоче тісніших економічних, культурних та наукових зв’язків із Тайванем. Це було заявлено в урядовій програмі, і це нікого не мало дивувати. Але цей крок не означає жодного конфлікту чи розбіжностей щодо політики «Єдиного Китаю»».

Про відкриття представництва Тайваню Литва заявила ще влітку. Після цього Пекін відкликав свого посла й попросив литовського дипломата залишити КНР.

На початку листопада Тайвань відвідала делегація Європарламенту. Тоді китайська влада теж пригрозила наслідками.

А торік стався скандал між КНР та Чехією, бо на Тайвань із візитом поїхав голова чеського сенату.
Коротке посилання на цю сторінку:

Китай посварився з Литвою через ТайваньУ Чилі палає велика лісова пожежа«Просто катастрофа»: в Аргентині не вдається впоратися з лісовими пожежамиЗаспокоїтися та зарядитися енергією: Всесвітній день Фалунь Дафа в КиєвіУ кабульській школі прогриміли вибухиШанхай передумав послаблювати найсуворіший для країни карантинДві масові стрілянини за вихідні: 11 загиблих, 8 пораненихМакрон переміг Ле Пен на президентських виборахМакрон висунув свою кандидатуру на президентські вибориРосійські війська вторглися на територію України

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: