06.11.2022
Телеканал NTD

10 дерев за секунду: Україну планують озеленити

10 дерев за секунду: Україну планують озеленити

Дерева часто називають легенями планети, і Україна планує зробити глибокий вдих. Ці молоді дерева висаджують на..

Дата завантаження: 2022-07-06

video

Дерева часто називають легенями планети, і Україна планує зробити глибокий вдих.

Ці молоді дерева висаджують на Житомирщині. І вже за найближчі три роки, як очікується, у всій країні їх посадять один мільярд. Президент підписав відповідний указ ще в червні.

[Юрій Блоховець, голова Державного агентства лісових ресурсів України]:
«Уся Європа за 10 років планує висадити три мільярди, а ми плануємо самі за три роки висадити мільярд».

На сьогодні план виконано приблизно на 4 %.

Проте деякі екологи вважають це грубим втручанням в екосистему. За їхніми словами, цей дорогий проєкт утілити в життя буде непросто.

[Богдан Проць, науковець, еколог]:
«Висаджувати треба буде зі швидкістю 10 дерев за секунду, або 200 саджанців за секунду. Тому це абсолютно нереалістично з технічного погляду».

Водночас дослідження швейцарських науковців показало, що висаджування великої кількості дерев — найефективніший спосіб поліпшити стан екології. Зокрема, скоротити вміст в атмосфері СО₂.

Також в Україні найближчими роками планують збудувати понад десять центрів із вирощування саджанців. Такий уже є у Львівській області.
Коротке посилання на цю сторінку:

10 дерев за секунду: Україну планують озеленитиВикористані маски й експрес-тести загрожують екологіїВідходи лікеро-горілчаного заводу допомагають збільшити надоїОгляд світових подій (з 24 по 28 квітня)В Австралії кафе наймає людей з інвалідністю задля їхнього майбуньогоЛас-Вегас позбувається газонів із живою травоюПрогулятися найдовшим пішохідним мостом у світіВ Албанії фермер полює на кавову гущуЧому багаті північнокорейці відмовляються від квартир у пентхаусах

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: