06.09.2022
Телеканал NTD

Як екстремальну погоду відтворюють в італійській лабораторії

Як екстремальну погоду відтворюють в італійській лабораторії

Тренування в умовах морозу та снігової завірюхи. Раніше гірські рятувальники заради таких занять мусили годинами, а..

Дата завантаження: 2022-07-06

video

Тренування в умовах морозу та снігової завірюхи. Раніше гірські рятувальники заради таких занять мусили годинами, а то й днями йти в гори. Тепер це можна зробити в спеціальній лабораторії.

Розташована вона в технологічному парку італійського міста Больцано.

Тут можна створити найрізноманітніші екстремальні умови: від нестерпної спеки до грози й ураганного вітру.

[Крістіан Стурер, голова лабораторії]:
«У цих залах ми можемо відтворити середовище від мінус 40 градусів Цельсія до плюс 60. Щодо висотності, то можемо піднятися на 9000 метрів. Можемо поєднувати вітер, сніг, дощ. І в це екстремальне середовище можна поміщати об’єкти, а потім їх аналізувати».

Лабораторію відкрили навесні 2019 року. Відтоді в ній провели дуже різні експерименти. Приміром, зараз дослідники намагаються зрозуміти, як змінюється густота крові під час сходження на гори й скільки вона переносить кисню.

Раніше в таких експериментах у реальному середовищі брали участь переважно чоловіки. Тепер залучають і жінок.

Приватні компанії також користуються перевагами такої лабораторії.

[Крістіан Стурер, голова лабораторії]:
«Ми провели кілька випробувань, під час яких розморожували великі машини. Це кабіни, у яких мають перебувати люди. Ми розморозили їх у холодних умовах. Ми хотіли зрозуміти, як швидко можна розморозити скло цієї кабіни».

А ще альпіністи можуть проходити тут акліматизацію і перевіряти, як низький тиск і малий вміст кисню позначиться на їхньому самопочутті.

Водночас дослідження проводять не лише на людях та об’єктах. Вплив екстремальної погоди перевіряють і на рослинах та інших формах життя.

Коротке посилання на цю сторінку:

Як екстремальну погоду відтворюють в італійській лабораторіїЯк перетворити відходи на щось корисне на 3D-принтері?Ідеально зручні велосипедні сидіння розробили в ЧехіїМетеликів-монархів стало прилітати більшеВіртуальна реальність дає мешканцям будинків для людей похилого віку змогу подорожуватиАерофотознімання снігу допомагає ліпше управляти водними ресурсами СШАНа Галапагоських островах вивчать життя рідкісних скатівНа грецькому острові Тілос більше немає сміттєзвалищаЗ’явилося перше зображення чорної діри, що в центрі нашої галактикиВ Аргентині описали найбільшого мегараптора з довгими кігтями-серпами

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: