20.04.2022
Телеканал NTD

Колоніальні скарби повертаються з Франції до Беніну

Колоніальні скарби повертаються з Франції до Беніну

Франція повертає Беніну його колоніальні скарби. Це 26 творів мистецтва, які вивезли з королівських палаців у..

Дата завантаження: 2022-05-20

video

Франція повертає Беніну його колоніальні скарби. Це 26 творів мистецтва, які вивезли з королівських палаців у ХІХ столітті під час війни.

Усі старожитності забрав із собою французький генерал Альфред Доддс у 1892 році. Повернути їх дозволив закон, який Франція ухвалила торік. Він також передбачає повернення цінностей Сенегалу.

[Емманюель Макрон, президент Франції]:
«У вас вистачило сміливості знову й знову вимагати те, що вам належить. Куратори, науковці та художники мали сміливість виступити проти того, що було табу».

Загалом Бенін має намір повернути із Франції коло 5000 творів мистецтва.

[Патріс Талон, президент Беніну]:

«Шановний президенте, гадаю, ви погодитеся зі мною, що повернення 26 творів мистецтва, яке ми святкуємо сьогодні, — це лише один крок в амбітному процесі відновлення справедливості й повернення цінностей, які Франція вивезла з Беніну».

Тепер жителі Франції мають кілька днів, щоб оглянути ці роботи, перш ніж вони назавжди покинуть країну. Заплановано спеціалізовану виставку.

Загалом, як кажуть експерти, коло 90 % культурних цінностей Африки перебувають поза континентом, зокрема в Європі. Так, лише в одному з музеїв Парижа таких артефактів понад 70 тисяч. Ще десятки тисяч можна побачити в музеях Лондона.
Коротке посилання на цю сторінку:

Колоніальні скарби повертаються з Франції до БенінуСтародавній саркофаг знайшли під собором Паризької БогоматеріПоказ Burberry в Лондоні пройшов уперше за два рокиОзера, сади й луки: туристи знову прямують до КашміруRalph Lauren у Нью-Йорку: чорно-біла класика й романтичні ноткиМолоде покоління майстрів виготовляє скрипки в АлбаніїМігранти у Франції заробляють на життя акробатикоюКартини з ароматом демонструють у Музеї ПрадоЦентральний парк у Нью-Йорку став живою науковою лабораторієюВесільні тренди після пандемії: нова виставка в Лондоні

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: